SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kayserispor Kulübü Onursal Başkanı Mehmet Özhaseki, teknik direktör arayışına ilişkin, “Sakatlıklar bitti, takım kendine gelmeye başladı derken hoca sorunu çıktı. İnşallah kısa süre içinde buna bir çözüm bulunur. Hoca arayışına yönelik çalışmalar sürüyor” dedi.

Anadolu Harikalar Diyarı’ndaki bir etkinlik öncesi Kayserispor ile ilgili gazetecilere değerlendirmelerde bulunan Özhaseki, ligde ilk yarının sona ermesinin ardından Robert Prosinecki ile yollarını ayıran sarı-kırmızılıların teknik direktör arayışının devam ettiğini söyledi.

Özhaseki, Kayserispor’un sezona iddialı başladığını, futbolcuların pek çoğunun, iyi bir Kayserispor izlettirmek için büyük kulüplerden gelen teklifleri reddettiklerini belirtti.

Kayserispor gibi diğer Anadolu kulüplerinin zor ayakta durduğuna dikkati çeken Özhaseki, şöyle konuştu:

“Kayserispor sezona iyi başlamıştı ancak öyle sıkıntılar, sakatlıklar yaşandı ki as eleman, oynayacak 6 futbolcunun bir anda sakatlandığı oldu. 11 kişilik kadroda 5-6 futbolcu aylarca süren sakatlıklar yaşarsa bunların yerine takımı yedeklerle donatırsanız tabii ki çok kolay olmuyor. Bizim gibi takımların çok fazla kadro derinliği yok. Zor para bulup kadro diziyorlar. Biliyoruz ki Bobo’ya, Mouche’ye büyük teklifler vardı ancak onlar bu teklifleri kabul etmemişlerdi. Sakatlıklar bitti, takım kendine gelmeye başladı derken hoca sorunu çıktı. İnşallah kısa süre içinde buna bir çözüm bulunur. Hoca arayışına yönelik çalışmalar sürüyor. Oyuncu takviyesine de başlandı. Orta sahada bir zaaf var onu gidermeye çalışıyorlar. İnşallah ikinci yarıya gayretli başlarız. Kayserispor inen-çıkan bir asansör takım olmaktan çıkmıştı. Bu yıl ilk hedef küme düşmemek olur gibi görünüyor.”

Yayınlanma Tarihi:16:47,