SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Amkspor.com / FRANKFURT

Azerbaycan Milli Takımı’na Almanya’dan bir Türk futbolcu gidiyor. Türk Milli Takımı’nın önce U-16 takımında oynattığı ardandan gözden kaçırdığı, Düsseldorf’ta forma giyen ve giderek takımın vazgeçilmezlerinden olan 21 yaşındaki Tuğrul Erat, Azerbaycan Milli Takımı’na giden yolu anlattı.

İşte Türk yıldızı böyle kaçırdık;

BERTİ VOGTS ÇAĞIRDI Alman Teknik Direktör Berti Vogts, Azerbaycan Milli Takımları Teknik Direktörlüğünü üstlenince ilk işi Tuğrul Erat’ı çağırmak oldu ve onu U- 21’de (21 yaş altı milli takımlar) sahaya sürdü.

“Ben tam bir Türk’üm” diyen ve Anadolu kökenli bir ailenin Almanya doğumlu çocuğu olan Tuğrul Erat, şimdi Azerbaycan Milli Takımı’na da çağrılıyor. Berti Vogts’un sözleşmesini uzatmasından sonra Tuğrul’un gelecek yıldan itibaren Azeri formasıyla dünya çapında izlemek mümkün olacak.

BEN TÜRK OĞLU TÜRK’ÜM Azerbaycan vatandaşlığının kolay olduğunu söyleyen Erat, “Azerbaycan’da bir köküm, kökenim yok. Türk oğlu Türk’üm. Berti Vogts çağırdı, Azeri oldum. Özellikle işlerimizi takip edenler kolaylaştırdı. Bir fotoğraf ve bir kaç belge gönderdim. Kısa sürede Azeri oldum” diye konuştu. Fortonu Düsseldorf’ta son haftalarda forma giymeye başlayan ve sağ kanatta göz dolduran Erat, bir de gol attı.