SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ronaldinho'yu Beşiktaş'a getirmek için kollarını sıvayan Beşiktaş, Brezilyalı yıldız ismin eski takımına, hem de kendilerinden daha düşük bir paraya imza atmasına çok şaşırdı. Siyah-beyazlı yöneticiler bunu kısaca, “Kullanıldık” sözüyle yorumladı.

Milliyet’in haberine göre; Ronaldinho transferiyle ilgili dün sabah Beşiktaş'ın kamp yaptığı Antalya'da basın mensuplarına konuşan Futbol A Takımından Sorumlu Yönetici Ahmet Kavalcı, “Bugün (dün) saat 15.00'a kadar cevap opsiyonumuz vardı. Ne oldu da karşı taraf bizim önerdiğimiz paradan daha azına Atletico Mineiro'ya imza attı. Demek oluyor ki, bu arkadaşlar Beşiktaş'ın ismini kullanarak, Brezilya'daki parasını arttırdılar. Çok açık ve net söylüyorum, biz ilk kez bir yıldızın transferini bitirmeye bu kadar yaklaşmıştık. Bu transfere artık bitti gözüyle bakıyorduk” yorumunu yaptı.

‘KENDİSİ BİLİR‘

Ronaldinho cephesinin “evet” demesi durumunda hem teminatı, hem de sponsorluk işini çözmeyi planlamış olan Beşiktaş Başkanı Fikret Orman ise yakın çevresine, “Taraftarın üzüntüsünü çok iyi anlıyorum. Ama görüldüğü gibi Beşiktaş'a gelmek isteyen bir Ronaldinho yok. Teklifimiz gayet cazipti. Gelmek istemiyorsa da kendisi bilir” diye konuştuğu öğrenildi.

Bu transferin başından sonuna kadar içinde olan İkinci Başkan Ahmet Nur Çebi'nin ise bir hayli üzgün olduğu öğrenilirken, Çebi'nin de Ronaldinho'nun ağabeyi Assis'i suçladığı bildirildi.

 

Yayınlanma Tarihi:08:20,