SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Terim’in hocalarla görüşmeleri bitti

Türkiye Futbol Direktörü ve A Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim'in, teknik adamlarla gerçekleştirdiği toplantılar sona erdi.

Güncellenme: 21:52, 10/01/2014
Terim’in hocalarla görüşmeleri bitti

Türkiye Futbol Direktörü ve A Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim’in, teknik adamlarla gerçekleştirdiği toplantılar sona erdi.

Fatih Terim, son olarak Spor Toto 3. Lig’de görev alan teknik adamlarla görüştü. Serik ilçesi Titanic Deluxe Hotel Belek’te Türkiye Futbol Direktörlüğü tarafından düzenlenen toplantıların sonuncusunda Terim, Spor Toto 3. Lig teknik adamları Selahattin Dinçer, Kenan Gönen, Ali Asım Balkaya, Ercümen Hülakü Coşkundere, Hasan Şermet, Soner Büyükergun, Koray Tanrıverdi, Sertan Güziz, Alaaddin Çiçek, Halil Yapıcı, Ali Rıza Sinan Bayraktar, Ayhan Kale, Durmuş Ali Çolak, Hasan Vezir, Tufan Daş, Ömer Orta, Selim Özer, Atılay Canel, Erol Kolcu, Yücel Çolak, Gökhan Yılmaz, Zinnur Hoşsöz, Metin Peken, Alaattin Demirözü, Ahmet Aslaner ve Enver Kapelman ile bir araya geldi. Toplantıya, 3. Lig’de mücadele eden 28 takımdan ise hiçbir teknik direktör katılmadı. Toplantının ardından Terim ve teknik adamlar birlikte fotoğraf çektirdi. “Türk futbolundaki bu eksiklikler giderilecek”

Derince Belediyespor Teknik Direktörü Ali Asım Balkaya, AA muhabirine yaptığı açıklamada, toplantıda takımların, teknik adamların ve oyuncuların sıkıntılarını dile getirdiklerini söyledi.

Fatih Terim’in göreve geldiğinde “Bir devrim yapacağız” dediğini aktaran Balkaya, “Bunu da bunlarla kanıtlıyorlar. Tabi Fatih hoca Türkiye’nin en iyi teknik adamlarından bir tanesi. Onun da böyle bir şey yapması, tabi ki beklenenlerden bir tanesi. Ama inşallah bazı sorunlar burada konuştuklarımızla kalmaz. İnşallah bunların üstüne gidilir. Bazı şeyleri çözmeye çalışırız. Bunu çok sık yapacağımızı söyledi. Biz de kendisine aynı şekilde katılacağımızı söyledik” diye konuştu.Bergama Belediyespor Teknik Direktörü Selahattin Dinçer ise toplantıda, Türk futbolunun ve Üçüncü Lig’in içinde bulunduğu sorunların konuşulduğunu vurgulayarak, diğer kategorilere göre 3. Lig’de biraz daha fazla problem olduğunu belirtti.Toplantıda, 3. Lig’deki askerlik ve kontenjan sorunlarının aktarıldığını ifade eden Dinçer, sözlerini şöyle tamamladı:”Bu, futbolcuları ne kadar zorluyorsa, teknik adamları ve kulüp yöneticilerini de sıkıntıya sokuyordu. Bu konularda Fatih hoca ve ekibi bilgi sahibi oldu. Bunun yanında diğer Türk futboluyla ilgili neler yapılabilir, altyapı, tesisler şeklinde görüşler sunuldu. İnşallah Fatih hoca ve ekibiyle birlikte Türk futbolundaki bu eksiklikler giderilecek ve iyi bir noktaya gelecek. Bugünkü toplantıda da bunu hissettik. İnşallah en kısa sürede ülkemizin belli bir noktaya gelmesini temenni ediyoruz.”