SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’ın Brezilyalı kaleci antrenörü Claudio Taffarel, sarı-kırmızılı takımın çok değerli kalecileri bulunduğunu anlatarak, “Bence Galatasaray takımının ikinci kaleciye ihtiyacı yok. Çok değerli kalecilerimiz var” dedi.

Muslera’nın sakatlığında kaleyi Eray İşcan’ın koruduğuna ve zor maçlar çıkardığına vurgu yapan Taffarel, “O yaşta A takım tecrübesi olmayan bir kaleci için altından kalkılacak yükler değildi. Bence Eray üzerine düşen görevi en iyi şekilde yaptı. Performansının kötü olduğunu düşünmüyorum. Diğer taraftan Ufuk ve Aykut gibi çok önemli kaleciler var” ifadelerini kullandı.

Brezilyalı antrenör, teknik direktör Roberto Mancini’ye her bir kupa maçlarında farklı kalecileri oynatma konusunda konuşacağını aktararak, “Mancini ile konuşarak, önümüzde oynayacağımız her bir Ziraat Türkiye Kupası maçında birisini oynatmak istiyorum. Onların da oynayıp Galatasaray için önemli işler yapması ve iyi birer kaleci olduklarını yeniden göstermeleri gerekiyor” şeklinde konuştu.

EN BEĞENDİKLERİ ONUR VE TOLGA

Türkiye’de beğendikleri yerli kalecilerin sorulması üzerine Claudio Taffarel, şu ifadeleri kullandı:

Bence Türkiye, kaleci konsunda şanslı bir dönemden geçiyor. Trabzonspor’un kalecisi Onur, çok önemli kurtarışlar yapıyor. İyi bir kaleci olduğunu düşünüyorum ama benim beğendiğim kaleci profili, Beşiktaş kalecisi Tolga. Sakinliği, oyunun içinde olması ve yaptığı kurtarışlarla takıma verdiği katkısı çok önemli. Bir kaleci son adam olduğu için takımına güven vermesi lazım. Bu da Tolga’da fazlasıyla var.

Vatandaşı Alex Telles’in trasnferi konsunda da açıklamalarda bulunan Taffarel, “Hocamız Mancini, bir liste verdi. Şu anda yöneticilerimiz, bu listenin yerine getirilmesi için elinden geleni yapıyor. Alex Telles ile ilgimizin olduğu doğru. Oyuncunun düşüncesi de olumlu ama iş sadece oyuncunun vereceği kararla bitmiyor. İş biraz da kulüplere kalıyor. Çalışmalarımız devam ediyor. Sadece Alex, değil üzerinde çalıştığımız isimler de var” diyerek sözlerini tamamladı.

Yayınlanma Tarihi:16:22,