SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ajax Teknik Direktörü Frank De Boer, THY Antalya Cup’ta 2-1 yenildikleri Galatasaray maçında, takımının ortaya koyduğu performanstan memnun olduğunu söyledi.

Karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısına katılan De Boer, bir haftadır Antalya’da kamp yaptıklarını hatırlatarak, “Yeniden tempomuzu bulmaya başladık. İlk yarıda verilmeyen golün geçerli olduğunu düşünüyorum. Sonuçtan ve oyundan memnunum” dedi.

De Boer, Galatasaray’ın Hollandalı yıldızı Wesley Sneijder’in 2014 Dünya Kupası’nda forma giymesini bekleyip beklemediğiyle ilgili bir soru üzerine, şöyle konuştu:

“Wesley, çok iyi bir oyuncu. Kalitesi kesinlikle tartışılamaz. Juventus’a attığı golden sonra performansında bir yükseliş yakaladı. Bu yükselişi sürdürmesi gerek. Yanında oynayacağı futbolcuların yüksek kalitede olması halinde kendi kalitesini de çok daha rahat ortaya koyacaktır. Bununla beraber Sneijder, Hollanda Milli Takımı’nın vazgeçilmez oyuncusu olacaktır. Ülkesi kendisinden her zaman çok şey bekliyor.”

Öte yandan, basın toplantısına katılması beklenen Galatasaray Teknik Direktörü Roberto Mancini’nin, 12. oyuncu değişikliğine izin vermeyen hakemleri protesto etmek için stattan erken ayrıldığı bildirildi.