SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’nin başarılı savunma oyuncusu Egemen Korkmaz, ikinci yarı hazırlıklarının sürdüğü Antalya'da, açıklamalarda bulundu.

Egemen Korkmaz, ilk yarıya nazaran ikinci devrenin çok daha çekişmeli ve zor geçeceğine değinerek, takım içindeki havanın, bu zorluğa rağmen camiaya şampiyonluğu getireceğini söyledi.

“TAKIM İÇİNDEKİ ARKADAŞLIK ÇOK İYİ”

Ligin ikinci yarısının daha çekişmeli geçeceğini dile getirerek sözlerine başlayan Egemen Korkmaz, “Ligdeki birçok takım ilk devredeki eksiklerini gördü ve ona göre takviyeler yapıyor. Ben ligin ikinci yarısının çok daha zor geçeceğini düşünüyorum. Tabi bu süreç içerisinde bizim neler yapacağımız çok daha önem kazanıyor. Başından sonuna kadar işi sıkı tutmak şart diyebilirim” şeklinde konuştu. Takım içindeki havanın şampiyonluk yolunda itici bir güç olduğunu da söyleyen başarılı oyuncu, “Takım içinde arkadaşlığı anlatmama gerek yok, dışarıdan bakan bir göz dahi uyumu görebilir. Ben bunun yansımalarını ikinci yarıda oynayacağımız karşılaşmalarda göreceğimize inanıyorum. İlk yarıdakine oranla ikinci yarıda çok daha iyi bir futbol ve performans ortaya koyacağımızı düşünüyorum. Kaldı ki hazırlıklarımızı da bu yönde yapıyoruz. Çünkü başarının altında yatan nedenlerden birisi de bu diye düşünüyorum” açıklamasında bulundu.

“FORMAYI HAK ETMEK İÇİN ÇABALIYORUZ”

Takımın her anlamda profesyonel oyunculardan kurulu olduğunun altını çizen tecrübeli savunma oyuncusu, rekabetin de önemine değinirken, “Arkadaşlık ne kadar önemliyse, rekabet de o kadar önemli. Fenerbahçe gibi büyük bir camiadasınız ve buraya gelen her futbolcu iddialıdır. Her oyuncu oynamak ister ve kimse oynamadığı için mutlu olamaz. Tabii formayı hak etmek için, oynamak için çaba göstermek gerekir. Sonuç itibariyle sahada görev alan 11 oyuncu oluyor ama dışarıdan desteklemek de çok önemli. Ben sahadayken, yedek kulübesindeki ya da tribündeki arkadaşlarımın benimle aynı düşünceyi paylaşması beni pozitif yönde etkiliyor. Bu anlamda şanslı bir takımız. Tamamının profesyonel oyunculardan oluştuğu bir takımız” dedi. Saha içindeki iletişimin öneminden de bahseden Egemen, “Saha içindeki iletişimin de çok önemli olduğu kanısındayım. Mesela atacağınız bir pas belki takımınızın gol bulmasını sağlayabilir. Dışarıdan gelen sese kulak vermek gerekir diye düşünüyorum. Yedek kulübesinden bir arkadaşınızın size telkinde bulunması etkili oluyor diye düşünüyorum. Bu nedenle yanımdaki oyuncuyla konuşmaya çok önem veriyorum ve bu sayede yardımcı olabileceğime inanıyorum” ifadelerini kullandı.

“ANTREMANLARDAKİ PERFORMANSIMIZ SAHAYA YANSIYOR”

Sözlerini deneyim ve tecrübenin gerekliliğinden bahsederek noktalayan yıldız oyuncu, “Tecrübenin sadece yaşla orantılı olduğunu düşünmüyorum. Aramızda 24-25 yaşında çok önemli tecrübeler yaşamış arkadaşlarımız da var. Aynı şekilde milli takımlarda önemli başarılar yakalamış arkadaşlarımız var. Bu nedenle ben şanslı bir takım olduğumuzu düşünüyorum. Durumu idare edebilen, kontrol edebilen ve birbirine her anlamda yardımcı olabilen bir topluluğuz. Bizim gibi stoper mevkiinde oynayan oyuncuların hemen önündeki bölgede görev alan arkadaşlarımızın başarısı çok önemli. Antrenmanlarda ortaya koyduğunuz performans sahaya da yansıyor. Eğer ki performansınız antrenmanlarda iyiyse, aynı şekilde sahada da iyi olacaktır. Ben saha içinde birçok şey öğrendim. Kendimi geliştirmeye çalıştım ve geliştirdiğime de inanıyorum. Saha içindeki defans oyuncularının duruşu çok önemli diye düşünüyorum” diye konuştu.