SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Carlos’tan F.Bahçe’ye tavsiye

Carlos’tan F.Bahçe’ye tavsiye

Sivasspor'un Brezilyalı hocası, G.Saray'a 8 puan fark atan F.Bahçe'yi ligin ikinci yarısında uyardı.

İlk teknik direktörlük deneyimini yaşadığı Sivasspor’da başarılı bir sezon geçiren Roberto Carlos, ligde en yakın rakibi Galatasaray’ın 8 puan önünde lider durumda bulunan Fenerbahçe’nin, şampiyonluğa ulaşabilmesi için çok dikkatli olması gerektiğini belirtti.

Sabah’a konuşan Carlos, “Futbolda her şey olabiliyor. Eğer Fenerbahçe işi boşlarsa şampiyonluğu başka takıma kaptırabilir. Bu yüzden ligin ilk yarısındaki ciddiyeti, ikinci yarısına da yansıtmaları gerekiyor” dedi.

“ARTIK TAKIMLAR EŞİT”

“Benim F.Bahçe’de oynadığım dönemde takımlar arasındaki fark daha fazlaydı. Şu anda ise çok azaldı, hatta eşitlendi. Şampiyonluk için birçok ekip mücadele veriyor. O yüzden bir kaza gerçekleşebilir. Fenerbahçe puan farkına güvenmemeli.” Sivasspor olarak ilk 3-4 arasında yer alıp, Avrupa’ya gitmek istediklerini belirten Carlos, Türkiye Kupası ile ilgili olarak da “Zorlu rakiplerimiz var ama gruptan çıkıp finale kadar gitmeyi hedefliyoruz” ifadesini kullandı.

“YABANCIDA AB KURALI GETİRİLEBİLİR”

Türk iye’nin çok güzel bir futbol ülkesi olduğunu belirten Roberto Carlos, Antalya’da Milli Takımlar Koordinatörü Fatih Terim’in ev sahipliğinde düzenlenen teknik direktörler seminerinde de gündeme gelen yabancı kısıtlaması da değindi. Türkiye’deki yabancı futbolcu kontenjanına biraz daha serbestlik getirilmesi gerektiğini de vurgulayen başarılı çalıştırıcı, “Aynen İspanya, İtalya ve Almanya’da olduğu gibi yabancı oyuncuda 2-3 fazla kontenjan tanınsa Türk futbolu için bence daha iyi olabilir. Özellikle Avrupa Birliği ülkelerinin vatandaşları olan oyunculara böyle bir fırsat verilebilir. Rekabet her zaman başarı getirir” değerlendirmesini yaptı.