SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sivasspor Teknik Direktörü Roberto Carlos, Türkiye’nin artık Brezilya gibi futbol ülkesi haline geldiğini belirterek, “Türkiye’de futbolla uğraşmak, futbolun içinde olmak bizim için çok sevindirici” dedi.

Türkiye Spor Yazarları Derneği’nin Antalya Belek’teki Gloria Golf Resort Oteli’nde düzenlediği “Yabancıların Gözüyle Türk Futbolu” konulu panele katılan Roberto Carlos, Türk futboluyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Toplantıya geç katılmak zorunda kalan Carlos, Beşiktaş Teknik Direktör Slaven Bilic ve Kasımpaşa Teknik Direktörü Shota Arvaladze ile basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Türkiye’nin Brezilya’da düzenlenecek Dünya Kupası’na katılamamasıyla ilgili Carlos, “Türkiye gibi bir ülke önemli bir şampiyonada yer alamayacak. İnanıyorum ki 2018’de Türkiye de yer alacaktır. İyi bir kadroyla 2018’de başarılı olacaktır” diye konuştu.

Dünya kupalarında her zaman görmek istediği takımların hangisi olduğu sorusuna Brezilyalı teknik adam, “Her zaman aynı, Brezilya, İspanya, Portekiz, İtalya ve İngiltere” derken sonra Bilic ve Arvaladze’ye dönüp gülerek, “Hırvatistan ve Gürcistan” dedi.

Dünya Kupası’nda Fransa’ya frikikten attığı golle ilgili bir soru üzerine Roberto Carlos, “Hep Fransa’ya attığım gol soruluyor, benim cevabım her zaman aynı, “bilmiyorum”. İyi bir günümdeydim, iyi hissettim ve iyi vurdum” ifadelerini kullandı.

Roberto Carlos, Kasımpaşa-Beşiktaş maçında tartışılan pozisyonla ilgili soruya, “Pozisyonu ilk izlediğimde şaşırdım, sonra baktım Kasımpaşalı futbolcunun biraz zekiliği vardı, belki de normal bir refleksti. Bu tip durumlarda hakemlerin daha yaptırımlar uygulamasını bekleyebilirdik” diye yanıt verdi.

Brezilyalı teknik adam en beğendiği Türk futbolcunun Arda Turan olduğunu sözlerine ekledi.