SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

O toplantıda büyük karar çıktı!

Fatih Terim’in Süper Lig’de görev yapan teknik adamlarla yaptığı toplantıda ilginç diyalogların yaşandığı öğrenildi. Hocalar, “Hayati konulara dikkat çekmek için gerekirse bir hafta maça çıkmayalım” önerisini de gündeme getirdi.

Güncellenme: 10:21, 09/01/2014
O toplantıda büyük karar çıktı!

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Süper Lig'de görev yapan teknik adamlarla buluştu, fikir alışverişinde bulundu. Toplantıya Kasımpaşa Teknik Direktörü Şota Arveladze ile Sivasspor'un teknik patronu Roberto Carlos katılmazken, Galatasaray Teknik Direktörü Roberto Mancini de 45 dakika geç geldi.

Milliyet’in haberine göre; Hocaların büyük bölümü yabancı oyuncuların serbest olmasını isterken, bazıları da kriter konması gerektiğini dile getirdi.

Türkiye'nin Avrupa'ya oyuncu ihraç etmesi gerektiğini dile getiren teknik adamlar, 2002 Dünya Kupası sırasında 11-12 futbolcunun Avrupa'da oynadığına dikkat çekti.

RADİKAL TEDAVİ ŞART

Kayseri Erciyesspor Teknik Direktörü Hikmet Karaman, “Süper Lig'de mücadele eden bazı takımların antrenman yapacak sahası dahi yok. Nasıl kalkınacak bu ülke futbolu?” sözleriyle sitemlerini dile getirdi.

Terim dikkatle dinlediği bu görüşleri not ederken, sorunların çözümü için işbirliği yapmaya devam edeceklerini vurguladı. “Hayati konulara dikkat çekmek için gerekirse teknik adamlar olarak bir hafta maçlara çıkmayalım” şeklinde gündeme gelen öneri ise, Türkiye Futbol Federasyonu talimatlarının böyle bir eyleme izin vermediği gerekçesiyle rafa kaldırıldı.