SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

NBA’ın efsane isminden yine bir skandal!

NBA'ın unutulmaz yıldızı, skandalların adamı Dennis Rodman, yine olay yarattı!

NBA'ın unutulmaz yıldızı, skandalların adamı Dennis Rodman, yine olay yarattı! Rodman gelen tepkiler üzerine "Özür dilerim, sarhoştum" demek zorunda kaldı.
Rodman, aykırı kişiliğinin yanı sıra sivri diliyle de gündemin tepelerinde yer almaya devam ediyor.
Kuzey Kore lideri Kim Jong Un'un 31. yaş günü için bu ülkeye giden Rodman, bir yandan Kuzey Kore lideri onuruna şarkı söyleyip maça çıkarken, diğer yandan da ülkesinde büyük tepki çeken sözleri için özür diledi.
Kuzey Kore lideri Kim onuruna oynanan maçta ABD'li eski basketbol yıldızı Dennis Rodman sahaya, Kuzey Kore geleneksel giysisiyle çıktı.
Rodman, maçtan önce 14 bin kişilik salonda alkışlar eşliğinde "İyi ki Doğdun" şarkısını okudu.
Rodman şarkıyı okuduktan sonra Kuzey Kore lideri Kim Jong Un'un önünde eğildi ve duygulandığı görüldü.
Dennis Rodman, maçı, "en iyi arkadaşım" dediği Kim, üst düzey Kuzey Koreli yetkililer ve eşleri için oynayacaklarını açıklamıştı.
Kuzey Kore'deki maça çıkan diğer ünlü eski NBA oyuncuları arasında Kenny Anderson, Cliff Robinson ve Vin Baker da bulunuyordu.
Bu arada maçtan sonra NBA eski yıldızı Rodman'dan bir özür geldi.
Dennis Rodman, geçtiğimiz salı günü CNN'de Chris Cuomo'ya verdiği röportajda, şok eden bir açıklama yapmıştı.
Rodman, Kuzey Kore'de 15 yıl hapis cezasına çarptırılan ABD vatandaşı Kenneth Bae için "Kenneth Bae belki de bu cezayı hak etmiştir" yorumunu yapmıştı.
Rodman ABD'de büyük tepki çeken bu sözlerinden dolayı özür diledi, gerekçe olarak da sarhoş olmasını gösterdi: "Röportaj sırasında sarhoştum, özür dilerim"
Rodman ABD'de büyük tepki çeken bu sözlerinden dolayı özür diledi, gerekçe olarak da sarhoş olmasını gösterdi: "Röportaj sırasında sarhoştum, özür dilerim"
Rodman, maç için kendisiyle birlikte Kuzey Kore'ye gelen eski NBA oyuncuları ve röportajı yapan Chris Cuomo'dan da özür dilediğini belirtti.
Aslında söz konusu kişi Rodman olunca bu yaşananlar, oldukça hafif kalıyor. Dennis adeta skandalların adamı...
Bir dönem Chicago Bulls formasıyla şampiyonluklar yaşayan, NBA'in en iyi isimlerinden olan Dennis Rodman, skandal boyutuna varan çılgınlıkları ile de her zaman çok konuşuldu.
Örneğin Rodman, 2010'da telefonla katıldığı radyo yayınında büyük bir skandala imza attı.
Bomba ise, sunucunun Rodman'a ne yaptığını sormasıyla patladı. Aykırı yıldız, kız arkadaşıyla birlikte banyoda olduğunu söyledi.
Sunucu "İlişkiye mi giriyorsunuz şu anda" diye sorunca, Rodman herkesi şok edecek kadar dobra bir yanıt verdi: "Hayır, sadece bana oral seks yapıyor"
Oldukça kalabalık ve fakir bir ailede büyüyen Dennis Rodman, sorunlu geçen çocukluğunun izlerini taşıdı hep...
Dennis Rodman’ın kendi ifadesine göre bir evin içinde 47 çocuk birlikte büyüdüler...
Sorunlu geçmişini NBA kariyerine de taşıyan Rodman, maçlarda hakemlerle ve rakip oyuncularla sürekli kavga etti.
Rodman'ın özel hayatı da hep skandallar ve çalkantılarla doluydu. Annie Bakes ile 2 yıl süren ilk evliliğinin ardından otomobilinde bir pompalı tüfekle uyuyakalmış halde bulundu.
Playboy'a verdiği pozlarla ünlenen MTV'nin seksi sunucusu Carmen Electra ile evliliği de sadece 1 yıl sürebildi.
Rodman, hem pop hem de skandallar kraliçesi Madonna'yla da kısa bir ilişki yaşadı.
Dennis Rodman'ın ayrılık sonrası "Madonna biseksüel. Benden çocuk istedi" sözleri de büyük yankı uyandırdı.
Rodman'ın ilişki yaşadığı bir başka seksi yıldız ise Playboy'a verdiği pozlarla tanınan Anna Nicole Smith'di...
Üçüncü evliliğini Michelle Moyer ile yapan ve yine sadece 1 yıl süren bu evlililikte bu kez çocuğu da olan Rodman'ın boşanması ise tam 7 sene sürdü!
Rodman'ın basketbol hayatı da skandallarla doluydu...
Antrenmana çıkmadığı bir günde talkshow’a çıktığı için 5 bin dolarlık ceza aldığında, talkshow’dan 70 bin dolar alması çok konuşuldu.
Sürekli hakemlere ‘salça’, rakip oyunculara ‘kâbus’ oldu. Utah Jazz forveti Karl Malone, Rodman'ın sinirini bozmak için kendisine sürekli bir şeyler söylediğini anlatırken, yüzünün ifadesi hiç de iyi değildi.
Final serisinin ara gününde ünlü güreşçi Hulk Hogan ile birlikte Amerikan güreşi maçına çıkması ona 20 bin dolara patlamıştı.
Buna rağmen Rodman’ın saha içi performansı hiç düşmüyordu. Malone’u etkisiz hâle getirdi, serinin bir maçında da 39 sayıya ulaştı.
Antrenmanlardan kaytarmalar, disiplinsiz hareketler ve özel yaşamından dolayı yediği cezalar, ‘hızlı yaşadığı’ için yaptığı motosiklet kazası...
Slyvester Stallone ve Van Damme ile birlikte çevirdiği filmler...
Kısacası NBA'de kendini gösterdiğinden bu yana hiç gündemden düşmedi Rodman... Düşmemeye de devam ediyor... Niyeti de yok gibi...