SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Marsel İlhan elendi!

Marsel İlhan elendi!

Marsel İlhan, Avustralya Açık elemelerinin ikinci turunda ABD'li rakibi Wayne Odesnik'e 2-0 yenilerek elendi.

Sezonunun ilk “grand slam”i Avustralya Açık Tenis Turnuvası’nın elemelerine katılan milli tenisçilerden Marsel İlhan ikinci, Çağla Büyükakçay ise ilk turda elendi.

Melbourne kentinin 13-26 Ocak tarihlerinde evsahipliği yapacağı turnuvanın elemelerinde, tek erkeklerde Türkiye’yi temsil eden Marsel İlhan, ikinci tur karşılaşmasında ABD’li rakibi Wayne Odesnik’e 2-0 yenilerek turnuvaya veda etti.

Tek erkeklerde 186 numaralı seribaşı 27 yaşındaki İlhan, Odesnik karşısında oyuna iyi konsantre olamadığı ilk seti, yaptığı basit hataların ardından 6-1 kaybetti.

İkinci sette daha etkili bir oyun sergileyen Marsel İlhan, başa baş bir oyun sergilediği seti “tie-break”e getirmesine rağmen, oyunun bu bölümünü 7-3, seti de 7-6 kaybederek turnuvadan elendi.

BÜYÜKAKÇAY’DAN ERKEN VEDA

Tek kadınlarda korta çıkan milli tenisçi Çağla Büyükakçay ise elemelerin ilk tur maçında 18 yaşındaki Çek rakibi Katerina Siniakova’ya 2-1 yenilerek turnuvaya veda etti.

Dünya klasmanında 157. sırada bulunan Büyükakçay, Çek raket karşısında ilk seti rahat bir oyunun ardından 6-2 kazanmasına rağmen, ikinci ve üçüncü setleri 6-3 kaybederek maçtan yenilgiyle ayrıldı.