SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Futbolcular uydudan izleniyor!

Futbolcular uydudan izleniyor!

PTT 1. Lig'de mücadele eden Ankaraspor'da futbolcuların performansını artırmak için uydudan takip sistemine geçileceği açıklandı.

PTT 1. Lig kulüplerinden Ankaraspor, oyuncuların saha içerisindeki performanslarını artırmak adına futbolcuların uydu üzerinden takibe alındığını bildirdi.

Kulüpten yapılan açıklamaya göre, ligin ilk yarısını 37 puanla İstanbul Büyükşehir Belediyespor’un ardından ikinci sırada tamamlayan Ankaraspor’da, oyuncuların performanslarını artırmak için teknik direktör Osman Özköylü ve ekibinin harekete geçti.

Dünyadaki teknolojik gelişmeleri yakından takip eden ve uzun süredir araştırma yapan Özköylü ve ekibi, Barcelona, Real Madrid, Chelsea, Liverpool, Ajax gibi önemli takımların kullandığı, futbolcuların saha içerisindeki hareketlerini ölçüp görsel reaksiyonlarını artırmaya yönelik sistemi, Ankaraspor’da uygulamaya başladı.

OYUNCULAR YAKIN TAKİPTE

Osman Özköylü, bu sistemle antrenmanların daha keyifli bir hal aldığını belirterek, “Oyuncularımızın saha içerisindeki hem aksiyonlarını, hem hızlarını hem de yönlerini uydu aracılığıyla saha içerisinde ölçebiliyoruz” dedi.

Açıklamada, Osman Özköylü’nün yeni uygulanılan sistem ile ilgili şu görüşlerine de yer verildi:

“Diğer yandan ‘Smart Speed’ aracılığıyla da oyuncumuzun saha içerisinde görsel reaksiyonlara verebileceği tepkileri de rahatlıkla tespit ediyor, daha hızlı düşünme bunu daha hızlı uygulayabilme ve gelen tepkilere karşı daha hızlı reaksiyon göstermesini sağlayabilmesi için kişisel antrenman programı belirliyoruz. Bunun sonucunda oyuncuların saha içerisinde daha hızlı düşünmesini ve daha hızlı tepki vererek oynamasını sağlamak için uğraşıyoruz.

Bu sistem sayesinde antrenmanlarda oyuncularımız birbirleriyle yarışır ve daha fazla performans sergiler hale geldi. Teknik ekip olarak antrenmanların bu derece keyifli ve yüksek tempoda geçmesi, açıkçası bizleri hedefimize ulaşmak adına umutlandırıyor.”