SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’nin golcü oyuncuları Emenike, Sow, Webo ve Kuyt, Antalya kampında ilk yarı değerlendirmesinde bulundu ve basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Kuyt’ın açıklamaları;

“Zemin çok güzel, yemekler çok güzel. Ligin ilk yarısına çok iyi başladık fakat bu geride kaldı. Artık yeni bir başlangıçla ilerlememiz gerekiyor. Kampın geri kalan süresinde çalışmalarımız elimizde geleni göstermek adına olacak. Forvet oyuncularımız çok iyi bir performans ortaya koydu. Birbirimize yardımcı ediyoruz ama her zaman geliştirilebilecek şeyler vardır ama şu doğru değil. Sürekli forvet oyuncularının konuşulması… Çünkü takım sayesinde arkadaşlarımıza asist yapma ya da gol atma şansı yakalıyoruz. Biz bu takımda olmaktan çok mutluyuz. İkinci yarıda fazlasını için çalışmalarımıza devam ediyoruz.”

Soru: En güzel golün hangisi

-Seçemiyorum hepsi birbirinden güzeldi.

Soru: Fenerbahçe 100 gol barajına ulaşır mı?

-Ortalama 2.5 civarı gol attık fakat takımımız günden güne kendini geliştiriyor. Bu takımda şöyle bir şey var; hiçbir zaman tatmin olmuyoruz. 1-0, 2-0 önde olsak bile 3. golü atmak istiyoruz. Tabi 100 gol güzel bir hedef ama bizim için en önemli şey şampiyon olmak.

Soru: F.Bahçe’deki takım birliği hakkındaki düşüncelerin neler?

-33 yaşındaysanız tecrübeli oyuncu haline gelmişsinizdir. Diğer oyunclara tecrübelerimi aktarıyorum, onlara yardımcı oluyorum. Bu takımda oynamaktan gurur duyuyorum. Birbirimize yardımcı oluyoruz, birbirimiz için savaşıyoruz. Bu benim her zaman yapmak istediğim bir şey. Takım arkadaşlarım da aynı şeyi düşünüyor.

Emenike’nin açıklamaları;

“İyi bir ortamdayız. Buradaki amacımız belli. Bu sezonu iyi çalışmamızla birleştirmek istiyoruz. Elimizde bir avantaj var bunun farkındayız. Tek isteğimiz sezonu şampiyon tamamlamak.”

Soru: Uyum sürecini nasıl atlattı, ikinci yarıdaki beklentileri neler?

– Sezon başı benim için zorlu oldu ama sonraki süreçte arkadaşlarıma ve birlikte oynadığım forvet oyuncularına alıştım

Soru: En güzel golün hangisi

-Attığım en güzel gol Kuyt’ın asistinde Erciyes’e attığı gol.

Webo’nun açıklamaları;

“Ligin ilk yarısında yaptığımız iyi işi devam ettirebilmek için her şeyi yapacağız. İkinci yarının zor olacağını düşünüyorum. 2. yarıda işimize iyi konsatre olacağız ve çalışmalarımı sürdüreceğiz. Her zaman takıma katkı vermek istiyoruz. Bu bütünlük de ortaya iyi bir meyve çıkarıyor.”

Soru: En güzel golün hangisi

-Bu sezon en iyi gol, Moussa’nın ligin son haftasında sol ayağıyla Kayserispor’a attığı gol.

Sow’un açıklamaları;

” İlk yarıda kazandığımız avantajı, ikinci yarıda sürdürüp sezon sonunda istediğimiz kupaya ulaşacağız.”

Soru: Sözleşmenle ilgili haberlerler çıkmıştı. Bu konuda ne diyeceksin?

-Kontratımla ilgili dedikodular çıkıyor ama kendimizi işime konsatreyim. Tek düşüncem 2.5 yıllık sözleşmem var ve bunu burada tamamlamak

Soru: Golcülerden bir oyuncu yedek kalıyor. Ne düşünüyorsun?

-Bu işin büyük bir sırrı yok. 4 forvet oyuncuyuz, değişimli olarak oynuyoruz. O hafta en iyisi olup sahadaki üç oyuncudan biri olmak istiyoruz. Takım için hep birlikte çalışacağız. Fenerbahçe’ye ilk geldiğimde merkez oyuncusuydum ama hocam bir yerde sabit kalmamı söyledi. Özellikle de Webo’nun gelişiyle birlikte sol tarafta forma şansı bulmaya başladım. Benim için bir sorun teşkil etmiyor. Lille’de de bu pozisyonda oynuyordum.

Soru: Dünya Kupası’nda oynamayacak olmasıyla ilgili ne diyorsun?

“Dünya Kupası’nda oynamayacak olmam üzüntü verici ama televizyonun başına geçeceğim ve buradaki arkadaşlarımı destekleyeceğim.”

Yayınlanma Tarihi:13:20,