SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Basketbol THY Avrupa Ligi Top 16 turu F Grubu’ndaki ikinci maçında yarın deplasmanda Real Madrid’le karşılaşacak Galatasaray Liv Hospital’a iki oyuncusundan daha kötü haber geldi.

Galatasaray Kulübü Basketbol Şube Koordinatörü Murat Özyer, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sakatlığı bulunan oyuncularından Pops Mensah-Bonsu ve Furkan Aldemir’in, yapılan son kontrolleri sonrası durumlarının riskli görülmesi nedeniyle Real Madrid maçı kadrosuna alınmadıklarını söyledi.

Dün yapılan son antrenmanda Mensah-Bonsu’nun kendisini zorlamadan yer aldığını, Furkan’ın ise çalışmaya katılamadığını aktaran Özyer, doktorlarının oynamalarında sakınca görmesi nedeniyle bu iki oyuncuyu Madrid deplasmanına götürmeme kararı aldıklarını aktarırken, Maccabi Electra maçında ayağı burkulan Malik Hairston’un durumunun ise düzeldiğini vurguladı.

“İşimizin zor olacağını açıklıkla söyleyebilirim”

Murat Özyer, uzun rotasyonunda Pops Mensah-Bonsu ve Furkan Aldemir’i kullanamayacak olmalarının Real Madrid maçında kendilerini çok zorlayacağını kaydetti.

Real Madrid’in çok güçlü bir ekip olduğunu aktaran Özyer, şunları söyledi:

“THY Avrupa Ligi’nde bazı takımlar kadrolarıyla, bütçeleriyle ve oynadıkları basketbolla ön plana çıkıyorlar. Diğer takımların gücü ise birbirine çok yakın. Rakibimiz Real Madrid, bu sezonun en önemli şampiyonluk adaylarından biri. Oldukça zor bir deplasmana gidiyoruz. Burada önemli olan, takım olarak bizim nasıl bir reaksiyon göstereceğimiz. Uzun rotasyonunda Mensah-Bonsu ve Furkan’ın da yokluğunda, işimizin çok zor olacağını açıklıkla söyleyebilirim.”

“Hedefimizde değişme yok”

THY Avrupa Ligi Top 16 turunda yer aldıkları F Grubu’nu ilk 4 içinde tamamlamak ve son 8 takım arasına kalmak istediklerini anlatan Murat Özyer, ilk maçlarını kendi evlerinde Maccabi Electra’ya kaybetmelerine ve ikinci maçlarını zorlu Real Madrid deplasmanında yapacak olmalarına rağmen hedeflerinde bir değişik olmadığını dile getirdi.

Hep önlerindeki maça konsantre olduklarını ve kazanmaktan başka bir şey düşünmediklerini ifade eden Özyer, “Geride kalan ilk hafta maçının ardından hedefimizde değişme yok. Zor bir gruptayız ancak amacımız son 8 takım arasına kalmak. Hem sakatlarımızın iyileşmesi için çaba sarf ediyoruz hem de galibiyetler alabilmek için çok çalışıyoruz. Sonuçta Top 16 turunda önümüzde 13 maç daha var ve hedefimizde değişme yok. Bu periyotta bize yetecek galibiyetleri alıp, grupta ilk 4 içinde olmak istiyoruz” değerlendirmesinde bulundu.