SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye A Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim, Antalya’daki MHK semineri sonrasında Lig TV mikrofonlarına konuştu. Çarşamba günü Süper Lig’deki teknik direktörlerle bir araya gelecek olan Terim, bu görüşmenin detaylarını da açıkladı. İşte deneyimli hocanın sözleri:

“Doktorlar ve fizyoterapistlerle beraberdim. Akşam da hakemlerimizle beraberdim. FIFA listeleri, gerek orta hakemler, gerekse yardımcılar için herkese dağıtıldı. Onları tebrik ediyor ve başarılar diliyorum. “Bir kıvılcım başlatmak istedim. Bu devam edecek. Yarın Süper Lig Teknik Direktörü sonra alt lig hocalarıyla beraber olacak. Türk futbolunun her türlü konusunu paylaşacağız. Bu bir deneme değil, ama onları herkes aklına kaydediyor. Bu seçmelerimiz devam edecek. Oradan önce A2 takımına gelen oyuncular olacak. İyi eğitimleri kulüplerde almalıdırlar.”

“HERKES TAŞIN ALTINA ELİNİ KOYMALI”

“Sezon planlamasını hep beraber konuşacağız. Memnun olup olmadıkları konulara ve teknik konulara gireceğiz. Onlara 2 senelik programımızı vereceğiz, ne zaman oyuncuları çağırıp kampa alacağız… Bunları bildireceğiz. Bizim telefonumuzun 24 saat her şeyi görüşmek için açık olduğunu belirteceğiz. İşin dilekler ve istekler kısmı da var onları dinlemekten mutluluk duyacağız. Bu yakınlık önemli. Teknik adamlar her türlü anlaşırlar.” “Herkesin birbirine ihtiyacı var. Türk futbolunun daha ileri gitmesi için herkesin elini taın altına koyması gerekiyor. Benim niyetim ülkece kıvılcım yaratmak ve herkese bu işi yaptırmak. Hiç kolay bir işe bizi çağırmadılar. Kolay olsa niye çağırsınlar.”

(Sporx)