SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’nin sezon başında yabancı kontenjanında yer açmak için kiralık olarak gönderdiği iki futbolcusu Stoch ve Krasic yeni sezonda sorun yaratabilir.

Sarı-lacivertliler bu iki futbolcuyu da bonservisiyle birlikte kiralanan kulüplere vermeyi düşünüyordu. Ancak gerek PAOK gerekse Bastia’nın futbolcuların bonservisini almayı düşünmediği ortaya çıktı.

Yunan ekibi PAOK’ta sezona güzel bir başlangıç yapıp 4 maçta 3 gol atan Stoch geri kalan haftalarda hiçbir katkı yapamadı. Stoch’un özel hayatı ve saha içindeki etkisiz performansından mutsuz olan PAOK yöneticilerinin futbolcunun bonservisini almayı düşünmediği öğrenildi. PAOK’un,Stoch yerine Az Alkmaar forması giyen Maarten Martens’i izlediği ve bu futbolcuyla anlaşma sağlandığı gelen bilgiler arasında yer aldı.

Milos Krasic ise 16 maçta Bastia forması giydi ve 2 gol kaydetti. Toplamda bin dakikayı aşan bir oynama süresine sahip oldu. Ancak Bastialı yöneticler Krasic’ten memnun kalmadı. Fransız ekibinin, sezon sonunda Krasic için bir transfer hamlesi yapmayacakları öğrenildi.

Gelecek sezon kadrosuna yabancı takviyesi yapmak isteyen Fenerbahçe kiralık olarak gönderdiği futbolcuların geri gelmesi ile yabancı transferlere imza attırma konusunda bir hayli sıkıntı çekeceğe benziyor.

(Skorer)

Yayınlanma Tarihi:13:06,