SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İşte Ronaldinho’ya sunulan teklif

Beşiktaş 1. yıl için 4 milyon Euro, 2. yıl için 4.5 milyon Euro teklif etti. Teklifteki 500 bin Euro’luk fiyat artışı dikkat çekti. Şimdi siyah beyazlılar cevap bekliyor.

Güncellenme: 11:37, 08/01/2014
İşte Ronaldinho’ya sunulan teklif

Geçtiğimiz gün Beşiktaş yönetimi bir toplantı gerçekleştirdi. Bu toplantıda, siyah beyazlı yöneticiler Ronaldinho'nun transferini oyladı. Ve tam 1'e 15 oy ile Brezilyalı futbolcunun transferi onaylandı. Bu güvenoyunun ardından gözler tekrar telaşlı bekleyişe çevrildi. Birkaç gün içinde Assis'ten gelecek yanıt merak edilmeye başlandı.

Beşiktaşlı yöneticilerin menajer Furkan Şenol ve Assis'le yaptığı son görüşmede Ronaldinho'ya sunulan rakamlar da ortaya çıktı. Siyah beyazlıların, 2 yıllık sözleşme teklifinde bulunduğu oyuncunun ağabeyi Assis, yıllık ücretin yüksek bir rakam olmasını istedi.

ANTALYA KAMPINA KATILABİLİR

Yapılan pazarlıklar sonucunda Beşiktaş, kademeli olarak artış sözü verdi. Ve Ronaldinho için Assis'e, son teklif olarak ilk yıl için 2 milyon Euro, 2. sene için 4.5 milyon Euro önerildi. Siyah beyazlı yöneticiler, dünyanın şu anda en ses getirecek transferlerinden birini bitirmeye çok yaklaştıkları için heyecanlı olduklarını belirtti.

Bilindiği üzere Atletico Mineiro'nun Ronaldinho'ya önerdiği rakam, Beşiktaş'ın yıllık teklifinin altında… Assis ve Ronaldinho'dan olumlu yanıt geldiği takdirde tecrübeli futbolcunun Beşiktaş'ın Antalya kampına katılacağı öğrenildi.

BEŞİKTAŞ’IN TEKLİFİ ÇILGINCA

Atletico Mineiro Başkanı Alexandre Kalil, “Ronaldinho'ya Beşiktaş'ın önerdiği ücrete çıkmamız imkansız” dedi.

Ronaldinho'nun transferinde Beşiktaş'ın rakiplerinden biri olan Atletico Mineiro'nun Başkanı Alexandre Kalil, çarpıcı açıklamalar yaptı. Globo Esporte'ye konuşan Kalil, şunları söyledi…

– Assis bana attığı mesajda görüşmemizin her zaman olduğu gibi kısa süreceğini söyledi. Ronaldinho kalibresindeki bir oyuncu gitmek istiyorsa gider. Biz teklifimizi sunup yanıt bekleyeceğiz.

– Beşiktaş'ın sunduğu teklif çılgınca. Bizim bu rakama çıkmamız imkansız. Planlarımız dahilinde bir teklif sunacağız. Ronaldinho kabul eder mi bilemem.

Beşiktaş Futbol Direktörü Önder Özen geçtiğimiz günlerde katıldığı bir programda Atletico Mineiro'nun Ronaldinho'ya yıllık yaklaşık 3 milyon Euro önerdiğini söylemişti.

(Hürriyet)

Yayınlanma Tarihi:11:36,