SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yönetim Kurulu adına yapılan yazılı açıklamada, başkan, yönetici, taraftar, gazeteci, teknik adam ya da futbolcu olarak Bursasporluluğun, sadece yeşil-beyaz bir objeyle tanımlanabilecek, bir forma, bir atkı ya da bir lisans ile izah edilebilecek bir ruh ve duygu olmadığı belirtildi.

Bursasporlu olmanın bazı koşulları bulunduğu vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Beceri, yetenek, yeterlilik gibi kriterlerden çok daha önemlisi, Bursasporluluk duruşuna ve onuruna uygun bir karaktere sahip olmak ve buna uygun davranmaktır. Dolayısıyla bizler, görev aldığımız her dönemde bu gerçeği asla aklımızdan çıkarmayarak sorumluluklarımızı yerine getirmeye çalıştık. Sportif başarısızlıkların tamiri her zaman mümkün olabilir ve hatta kamuoyuna gerekçeleri anlatılabilir ama Bursasporluluk duruşu ve onuruyla ilgili bir zafiyetin yaşanmasına seyirci kalmamız asla söz konusu olamaz. Buradan hareketle bazı basın yayın organlarında yer alan ve hiçbir gerçekliği olmayan, disiplinsizlik ya da futbolcular arasında sürtüşme yaşandığına ilişkin haberler, maksatlı olduğu kadar başta takımımız olmak üzere camiamızı karıştırmaya hevesli çarpık zihniyetlerin hayal ürününden ibarettir. Yönetim olarak asla takım içinde bu tür problemlere izin vermeyeceğimiz gibi bu gibi durumlarda Bursaspor’un duruşunu ve onurunu gözeterek gerekli müdahaleyi gözümüzü kırpmadan yaparız.”

Camianın, özellikle yönetimin göreve gelişinin ardından başlatılan ve sistematik bir şekilde devam ettirilen kampanyanın ürünü yalan haber ve yorumlara asla itibar etmemesi istenen açıklamada, futbolcuların bir kolej takımı kimliğinde çalışmalarını sürdürdüğü ifade edildi.