SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
“Birinci Lig’e çıkmak istiyoruz”

“Birinci Lig’e çıkmak istiyoruz”

Kemal Özdeş, "Bu takımın bu yıl Süper Lig'e çıkması benim ve futbolcularım ile yönetimin koyduğu bir hedeftir" dedi.

Özdeş, Tarık Almış Spor Tesisleri’nde düzenlediği basın toplantısında, ilk devrede sergiledikleri performanstan memnun olduğunu, ikinci yarının daha zor geçeceğini kaydetti. Süper Lig’e çıkmak için ilk devreye göre çok daha fazla puan toplamaları gerektiğini kaydeden Özdeş, sözlerini şöyle sürdürdürdü:

“Lig arasının kısa olması bizim için avantaj diye düşünüyorum. Çünkü fazla konsantre kaybı olmayacak. Hafta sonu oynayacağımız Ankaraspor maçıyla ikinci yarı başlayacak. Bu karşılaşmayı kazanmak istiyoruz. Ankaraspor sıralamada üzerimizde yer alıyor. Bu maçtan galip gelerek rakibimizle puanlarımızı eşitlemek istiyoruz. Sezonun ikinci yarısında 18 tane final maçı oynayarak hedefimize ulaşmak istiyoruz.”

Özdeş, takıma katılan Abdulkadir Özgen’i sezon başında istediklerini ancak dizinden geçirdiği operasyon nedeniyle transferin gerçekleşmediğini belirterek, şöyle konuştu:

“Murat ve Hasan takımdan ayrıldıktan sonra bizim için acil oldu. Simonek’in rahatsızlığı söz konusu, o da bizim için süpriz oldu, umarım en kısa sürede sağlığına kavuşur. Şu andaki takım sayısı ve niteliğinden de memnunum ama oyuncu alabilir miyiz, evet alabiliriz. Takımdaki futbolculara gelecek olan tekliflere kulüp menfaatini ön planda tutarak, oyuncuların gitmesine izin verebiliriz.”

Ankaraspor maçında cezalı olduğunu hatırlatılması üzerine Özdeş, idmanlarda oyun standartlarını geliştirdiklerini o nedenle sahada olmamasının dezavantaj oluşturmayacağını kaydetti.

Özdeş, takım oyunu oynadıklarını belirterek, “Daha önce çok daha eksik futbolcularla ciddi maçlar kazandık. Transferleri değil, hafta sonu oynayacağımız maçı düşünmek istiyorum. Çok fazla oyuncuya ihtiyacımız yok ama şartlar bazen sürpriz oluşturuyor. Bu takımın bu yıl Süper Lig’e çıkması benim ve futbolcularım ile yönetimin koyduğu bir hedeftir.”

Takımın Süper Lig’e çıkmaması durumunda takımdan ayrılıp ayrılmayacağının sorulması üzerine Özdeş, “Yaşadığım sürece buradayım” diye konuştu.