SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Almanya’nın bir dönem en çok konuşulan ancak geçirdiği sakatlıklar yüzünden beklenen üst düzey kariyere ulaşamayan ismi olan Thomas Hitzlsperger, Avrupa futbolunu karıştıracak bir açıklama yaptı. Kariyerine Bayern Münih alt yapısında başlayan ve 3 büyük Avrupa liginde oynama başarısı gösteren orta saha futbolcusu, olay sözler sarf etti.

İTİRAF ETTİ

Son olarak Premier Lig’de Everton forması giyen Thomas Hitzlsperger, Alman basınına konuştu ve eşcinsel olduğunu açıkladı. Kariyerinde West Ham, Wolfsburg, Stuttgart, Lazio ve Everton gibi önemli takımla olan Alman futbolcu, aktif spor hayatını noktaladıktan sonra eşcinsel olduğunu itiraf etti. Sakatlıklar yüzünden bir tüslü yüzü gülmeyen tecrübeli isim, 2004-2010 yılları arasında da 52 kez Alman Milli Takımı formasını giymişti.

“HOŞLANDIĞIM İSİMLER OLDU”

Hitzlsperger, kariyeri boyunca bunu sakladığını ama artık erkek arkadaşı ile yaşamak istediğini belirtti. Oyndığı liglerde ve ülkelerde eşcinselliğin sorun olmadığını belirten Alman futbolcu, bunu tüm dünyaya açıklamanın vaktinin de geldiğini ifade etti. Eşcinselliğinin altında aranması gereken başka sebepler olmasın diye konuşmadığını açıklayan Hitzlsperger, futbol sahasında hoşlandığı isimler de olduğunu itiraf etti. Alman oyuncunun röportajının kalanı ise yarın Alman basınında yer almaya devam edecek. (tr.eurosport)

Yayınlanma Tarihi:14:25,