SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sabah gazetesinin usta kalemlerinden Hıncal Uluç, haftalık köşesinde gündeme dair değerlendirmeler yaparken çarpıcı ifadeler kullandı.

ÖLME EŞEĞİM ÖLME

“G.Saray’ın fena halde yerli oyuncu sıkıntısı var. Piyasadaki en iyi yerli oyunculardan olan Engin Baytar’ı gönderiyor; Tarık Çamdal’ı elinden kaçırıyor. Hamburg’tan Hakan Çalhanoğlu’nu alamıyor. Hajrovic’in amcası, Türkiye’de oturuyormuş da Türk pasaportu alacakmış da… Ölme eşeğim ölme!.. Riera’yı, Eboue’yi oynatamıyorsun; Alex Telles’i nerede oynatacaksın! ”

ŞU ANDAKİ HAGİ

“Hiç abartmıyorum. Şu andaki Hagi oynasın; 4 tane pozisyonda, 2 tane frikikte, Drogba kadar başarılı olur. Hatta daha fazla başarılı olur; çünkü çok iyi bir G.Saraylı…”

RONALDİNHO, 2 DROGBA EDER

“Ben o konudaki fikrimi söyleyeyim; fevkalade iyi bir transfer… Menajerinin, abisinin istediği para; 6.5 milyon Euro… O da büyük bir para değil.

G.Saray’ın aldığı ve hiçbir işe yaramayan adamlarına ödediği 8 milyon, 10 milyon Euro’ların yanında bir şey değil.

Ronaldinho, futbol düzeyi ve futbol kalitesi bakımından iki Drogba eder.

1- Ronaldinho, hem oynayan hem oynatan bir adam. Drogba gibi ileride bekleyip, top önüne düşerse kaleye atan bir adam değil.

2- Ronaldinho, uluslararası anlamda Drogba’dan çok daha büyük bir şöhret. Beşiktaş’a yepyeni bir hava getirir; yepyeni bir heyecan getirir. 2000 yılından beri tribünlerde maç seyretmekten vazgeçmiş ben bile, kalkıp ‘Ronaldinho’yu çıplak gözle göreyim’ diye maça gidebilirim. O kadar heyecanlı bir isim.

3- Ronaldinho, dünya futbolunun en büyük yıldızıydı. O varken, ne Ronaldo’nun adı geçiyordu; ne Messi’nin… Buna rağmen, kendi hataları ve kişisel yanlışları yüzünden, Avrupa’dan kovulur gibi Brezilya’ya gitti. Şimdi yeniden Avrupa’da oynamak istiyor. ‘Siz beni harcadınız ama ben daha ölmedim’ demek istiyor. Bunun için, bir Avrupa takımına ihtiyacı var.

Avrupa takımlarından hiçbiri, ona talip değil; Beşiktaş’ın dışında… Bu yüzden Beşiktaş’ta, ‘Beşiktaş bir şey olsun’ diye değil; adını yeniden anıtlaştırmak için oynayacak. Böyle bir Ronaldinho gelecek. Para falan yok gözünde… O paraların hepsini, Brezilya’da da teklif ediyorlar zaten… Ben, gerçekleşmesi halinde Ronaldinho transferinin Beşiktaş’a maddi-manevi çok büyük katkısı olacağını düşünüyorum.”