SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

‘Lan’ gerilimi sürüyor

Fırat Aydınus'un sinirlendiği ve büyük tepki gösterdiği 'Lan' gelirimi devam ediyor.

Tarih 17 Kasım 2012... Fenerbahçe, zorlu Eşkişehirspor deplasmanına çıkmış ve oyuna iyi bir başlangıç yapmıştı... Fakat 26. dakikada hakem Fırat Aydınus bir anda Caner'e kırmızı kart çıkardı. Daha sonra Caner'in 'Lan' dediği için hakem tarafından oyundan atıldığı ortaya çıktı. Fakat o bölgede bulunan rakip oyuncu Veysel Sarı bile Caner'in ağzından böyle bir şey çıkmadığını belirtti. Bu olay çok tartışıldı. Fenerbahçeliler Aydınus'a büyük tepki gösterdi.
Hatta Koç Üniversitesi'nde katıldığı bir konferansta 'Lan' yazılı pankartlar açarak protesto etti. Aradan uzun bir süre geçti. Bu pazar günü Fırat Aydınus, Aleks Taşçıoğlu, Cem Satman ve 2 hakem daha Marmara Üniversitesi Anadoluhisarı Kampüsü'nde antrenman yapmak için hazırlık yaparken o sırada basket oynamak için oraya gelen 3 Fenerbahçeli gençle denk geldiler...
AYDINUS'TAN AĞIR KÜFÜRLER Yaşları 18 ve 15 olan gençler hakemleri görünce, "Ağabey siz galiba Süper Lig'de maç yönetiyorsunuz" diyerek hakemlerle konuşmaya başladı. Espri ağırlıklı geçen sohbette gençler hakemleri ismen tanıyamadı. Aleks Taşçıoğlu'yla tanışan ve sohbet eden Fenerbahçeli taraftarlar daha sonra Fırat Aydınus'a, "Ağabey galiba Fırat Aydınus'sunuz. Ona benziyorsunuz" dediler.
Aydınus'ta "Evet benzetiyorlar" dedi. Bu cevabın üzerine sohbetin samimiyetiyle sarı-lacivertli taraftarlar, "Ağabey sen de 'Lan' diyince kırmızı kart çıkarıyor musun" diyerek bir şaka yaptı. Bunun üzerine ortalık aniden gerildi.
Oldukça sinirlenen ve "Ben de bunu bekliyordum. Gözlüklerini parçalayacağım" diyerek adeta kendini kaybeden Aydınus, taraftarların üzerine yürüdü. Bu esnada Aydınus, genç taraftarlara oldukça ağır küfürler etti. Olayın büyümesini ise Aydınus'un yanındaki hakemler engelledi. Daha sonra Fırat Aydınus Fenerbahçeli gençleri halka açık olan kampüsten güvenliklere kovdurdu.
"AYDINUS ÖNYARGILI" 'Lan' olayı yaşandığında ise Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman'dı. Aykut Kocaman ilk defa o derece çıldırmıştı. Kocaman, daha sonra Aydınus için, "Fırat Aydınus iyi bir hakem olabilir ama önyargılı biri. Önyargılı birisi iyi bir hakem olamaz. Ayıp, yazıklar olsun" sözlerini kullanmıştı.