SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ajansspor’un haberine göre, Los Angeles Clippers'ın yıldız oyun kurucusu Chris Paul'un omzundaki sakatlık dolayısıyla 6 hafta forma giyemeyeceği açıklanmıştı. Koç Doc Rivers da onun yerini doldurabilmek için oyun kurucu arayışlarına başladı. Listesinde sürpriz isimler var.Rivers'ın ilgilendiği isimlerin başında milli yıldızımız Hidayet Türkoğlu geliyor. Deneyimli koç, geçtiğimiz günlerde Orlando Magic tarafından serbest bırakılan Hido hakkında, “Onu beğeniyorum. Şu anda boşta, onu değerlendirmeliyiz. Onu her zaman beğenmişimdir. Şut atabiliyor, üç ve dört numaralı pozisyonlarda oynayabiliyor” ifadelerini kullandı.

Koç Doc Rivers'ın ilgilendiği bir diğer isim de Anadolu Efes'ten de tanıdığımız Sasha Vujacic. Sloven yıldız NBA'e geri dönüş yapabilmek için Los Angeles'ta bireysel antrenmanlarına devam ediyor. Vujacic daha önce Los Angeles'ın diğer takımı Lakers forması giymişti.

Clippers'ın Hedo ya da Vujacic'i alması için kadrosunda bir boşluk açması gerekiyor. Stephen Jackson gönderilecek ilk isim konumunda.

Yayınlanma Tarihi:11:40,