SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Caner’in F.Bahçe’den istediği para

Milli oyuncu Caner Erkin sözleşme uzatmak için Gökhan Gönül’ün yıllık kazancını işaret etti. Caner, 1.7 milyon Euro garanti para ve toplam 765 bin Euro maç başı talep etti.

Güncellenme: 08:25, 07/01/2014
Caner’in F.Bahçe’den istediği para

Fenerbahçe'de ‘‘sözleşme uzatacak' ya da ‘başka kulüplere gidecek' dedikodularının en çok yapıldığı isimlerin başında Caner Erkin geliyor.

Hürriyet’in haberine göre; Sarı lacivertli kulüp, başarılı futbolcusunun sözleşmesini tıpkı daha önce Volkan Demirel ve Mert Günok'a yaptığı gibi sezon sonunda uzatacak. Kulübünden bonuslarla birlikte yaklaşık 800 bin dolar kazanan Caner ise, yeni sözleşme için kriterini belirledi.

Yıldız futbolcu, Fenerbahçe ile Milli Takım'da sağ ve sol kanadı birlikte paylaştığı Gökhan Gönül'ün yıllık ücretini baz alacak.

Gökhan, sarı lacivertli takımda yıllık 1 milyon 710 bin Euro garanti para, maç başı ücreti olarak da yıllık 765 bin Euro kazanıyor. Bu da yaklaşık 2.5 milyon Euro'luk bir rakama denk geliyor.

SEZON SONUNU BEKLEYECEK

Caner de takım arkadaşının bu ücretini kıstas alarak yıllık en az 2-2.5 milyon Euro'luk bir rakam isteyecek. Ayrıca genç futbolcuya 2 yıl önce ücretinde düzeltme konusunda söz verilmesine rağmen, o dönem yaşanan sıkıntılar nedeniyle bu söz tutulamamıştı. Caner'in bunu sorun etmeyip en iyi performansını gösterdiği de futbolcunun çevresi tarafından vurgulanıyor.

F.BAHÇE'DE KİM NE ALIYOR? (Euro)

Kuyt: 2.850 milyon Meireles: 2.6 milyon Sow: 2.6 milyon Emre: 2.6 milyon G.Gönül: 2.475 milyon Kadlec: 2.4 milyon Yobo: 2.3 milyon M.Topal: 2.3 milyon Cristian: 2.2 milyon Egemen: 2.2 milyon