SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal sezonun ikinci yarısı için çok daha güçlü bir takım hazırlamanın planlarını yapıyor.

Milliyet’in haberine göre; UEFA ile yaşanan süreç nedeniyle sezona sıkıntılı giren, yabancıların geç gelişi yüzünden takımı bir araya çok geç getiren, hazırlık maçı yapamadan Avrupa arenasında kendini bulan Yanal'ın kafasındaki Fenerbahçe'ye gerçek kimliğini devre arasında kazandırma amacında olduğu bildirildi. İlk yarıda takımın her hafta üzerine biraz daha koyduğunu ve bunun karşılığını en yakın rakibine sekiz puan fark atarak aldığını düşünen Yanal'ın, kurmayları ile yaptığı toplantıda “Belli bir seviyeye geldik. Ancak bu kesinlikle yetmez” dediği öğrenildi.

Deneyimli teknik adam devre arası kampında hem fizik, hem de taktik açıdan takıma katkılar yapacak. Kafasındaki sistemin sadece belli bir bölümünü oluşturan Ersun Yanal'ın oyuncularını devre arası kampında istediği noktaya çıkarmayı planladığı ifade edildi. Yanal'ın Fenerbahçe'nin ligin ikinci yarısında düşüş yaşayabileceği görüşüne kesinlikle katılmadığı ve tam aksine çok daha ileriye gideceğini beklediği kaydedildi.

FENERBAHÇE TOPLANIYOR

Bu arada Fenerbahçe'de tatil yarın sona erecek. Samandıra Tesisleri'nde biraraya gelecek sarı-lacivertli futbolcular yapacakları ilk çalışmanın ardından akşam saatlerinde Antalya'ya uçacak. 17 Ocak'a kadar burada kalacak olan Fenerbahçe iki hazırlık maçı oynayacak.