SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Gol sıkıntısını yeni bir forvetle aşmayı planlayan Trabzonspor, Hannover'in golcüsü Mame Diouf için pazarlıklarını sürdürürken, yeni bir ihtimal ortaya çıktı. Alman kulübünün de Colman'a talip olduğu, bu iki oyuncu için takas olasılığının gündeme gelebileceği dile getirildi.

Transferleri kampa yetiştirmek için yoğun mesai yapan bordo-mavililer, Hannover'den ayrılmak isteyen Mame Diouf ile temaslarını sürdürüyor. Diouf transferinde son aşamaya gelen Karadeniz ekibi, Bundesliga ekibiyle bonservis konusunda pazarlıklarını sürdürüyor. Mame Diouf için kesenin ağzını açan ancak çok ciddi rakamlar da harcamak istemeyen yönetimin, Alman ekibine 3 milyon euroluk bir teklif yaptığı belirtildi.

Bu arada Gustavo Colman'a, Hannover'in talip olduğu iddia edildi. Teknik direktör Mustafa Akçay'ın, Galatasaray ile oynanan maçta kırmızı kart gördüğü için kızgın olduğu oyuncusunun devre arasında satılmasına sıcak bakmadığı ancak bu mevkiye takviye yapılması durumunda teklifin değerlendirilebileceği öğrenildi. Bu arada, Colman-Diouf takasının da düşünülebileceği ifade edildi.

Benfica'nın yıldızı Oscar Cordozo'nun ise yüksek maliyeti Trabzonspor'un bu oyuncuyla yapılan görüşmelerini askıya almasına neden olurken, Akçay'ın daha önce izlettiği Sao Paulo'nun golcüsü Aloisio'nun da gündemdeki yerini koruduğu öğrenildi.