SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Torku Konyaspor Kulübü Başkanı Ahmet Şan, “Son iki maçta alınan 4 puan, Spor Toto Süper Lig’de kalacağımızın bir işaretidir. Bu performansı devam ettirirsek, ligi ilk 10 içerisinde tamamlarız” dedi.

Şan, iki seneden sonra Torku Konyaspor’un tekrar Spor Toto Süper Lig’de yer aldığını söyledi.

Lige, Teknik Direktör Uğur Tütüneker ile başladıklarını ifade eden Şan, şansızlıklar sonucu Tütüneker’in istifa ettiğini, yerine Mesut Bakkal’ın geldiğini dile getirdi.

Şan, Bakkal’ın geldikten sonra takımda olumlu bir hava yarattığını belirterek, “İlk yarıda asgari hedefimiz 20 puandı. Bunu yakaladık. Gönül isterdi ki; 25 puan olsaydı. İkinci devreye biraz daha rahat girerdik. Ancak bazı şanssız maçlar yaşadık. Hakem hataları oldu. Sakatlarımız vardı. Şöyle bakacak olursak, 20 puan iyi” diye konuştu.

Sezon sonunda alınacak 38-40 puanın, ligde kalmak için yeterli olacağını aktaran Şan, şunları kaydetti:

“Bu puanları geçeceğimizi de düşünüyoruz. İkinci yarıda bazı İstanbul takımlarıyla kendi evimizde karşılaşacağız. Bu maçlar zor görünebilir. Ancak o maçlardan da galip gelmesini bileceğiz. Kendi evimizde en azından 3 puanı kaptırmamayı düşünüyoruz. Baktığımızda, 42-44 puan arası hedefimizi tutturacağımızı düşünüyorum. Takımımıza ve teknik heyetimize güveniyorum. Son iki maçta alınan 4 puan, Spor Toto Süper Lig’de kalacağımızın bir işaretidir. Bu performansı devam ettirirsek, ligi ilk 10 içerisinde tamamlarız.”

“HLEB, KENDİNİ İSPATLAMIL BİR FUTBOLCU”

Şan, dün imza attırdıkları tecrübeli futbolcu Alexander Hleb’in devre arasının flaş transferleri arasında yer aldığını vurgulayarak, “Hleb, kendini ispatlamış, tecrübeli bir futbolcu. En son Belarus Milli Takımı’nda A Milli Takımımıza karşı oynamıştı. Güzel bir asist yapmıştı. Kendisini orada izlemiştik. Ligin ikinci yarısında Hleb’ten istifade edeceğimizi düşünüyorum. Kulübümüze ve tüm camiamıza hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

“FUTBOL, OLMAKTAN ÇIKTI”

Türk futbolunda 2012’den bu yana futboldan çok, futbol dışı olayların konuşulduğunu savunan Şan, şöyle devam etti:

“Ben istiyorum ki; artık futbola dönülsün. Futbol dışındaki olaylar öne çıkmasın. Günümüzde çok popüler olan bu spor, maalesef bazı olumsuzluklar içerisinde bir arena haline dönüşüyor. Sonuçta bir futbol endüstrisi oluştu. Yüklü meblağların döndüğü bir futbol endüstrisi, biraz amacını aştı.

Yayınlanma Tarihi:11:36,