SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Kayserispor’da, teknik direktörlük sorununun kısa bir süre içerisinde çözüme kavuşturulacağı öğrenildi.

Ligde ilk yarının sona ermesinin ardından Robert Prosinecki ile yollarını ayıran sarı-kırmızılıların teknik direktör arayışı devam ediyor.

öncelikli olarak yerli isimlere yönelen ve henüz sonuç alamayan Kayseri temsilcisinin, son görüşmelerde büyük ilerleme kaydettiği öğrenildi.

İkinci yarı hazırlıkları kapsamında dün Antalya’da topbaşı yapan Kayserispor’da takımı antrenör Cüneyt Dumlupınar çalıştırıyor. “Ben istiyorum ki; artık futbola dönülsün. Futbol dışındaki olaylar öne çıkmasın. Günümüzde çok popüler olan bu spor, maalesef bazı olumsuzluklar içerisinde bir arena haline dönüşüyor. Sonuçta bir futbol endüstrisi oluştu. Yüklü meblağların döndüğü bir futbol endüstrisi, biraz amacını aştı. Futbol, futbol olmaktan çıktı. Spor olmaktan çıktı. Daha çok, para, şike ve fair-playa aykırı hususlar konuşuluyor. Biz hem Kulüpler Birliği hem de Türkiye Futbol Federasyonu olarak, Türk futbolunu tekrar yerine koymamız lazım diye düşünüyorum. İşin içine başka aktörler, başka amaçlar, hedefler, hesaplar girince futbol maalesef futbol olmaktan çıkıyor.”

Yayınlanma Tarihi:12:50,