SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

SPORX’te yer alan habere göre, Galatasaray’ın görüşmelere başlandığı belirttiği Grasshopperslı ‘in İstanbul’a geldiği belirtildi.

İsviçre basınında yer alan detaylara göre, 23 yaşındaki oyuncu takım arkadaşları ile Türkçe “Güle Güle” diyerek vedalaştı ve sağlık kontrollerinden geçmek için bugün İstanbul’a doğru yola çıkacak.

4,5 YILLIK ANLAŞMA, YILLIK 800 BİN Sarı-kırmızılıların genç oyuncu ile 4,5 yıllık bir sözleşme imzalayacağı belirtilirken, Bosnalı ismin de Galatasaray’dan yıllık 800 bin euro civarında bir ücret alacağı belirtildi.Bu gelişmeler rağmen Galatasaray ile İsviçre ekibi arasında hala küçük pürüzler de olduğu vurgulandı. Sarı-kırmızılıların oyuncunun bonservisi için 4 milyon euro vermeyi önerdiği, ancak Grasshoppers’ın daha yüksek bir rakam beklentisi olduğu ifade edildi.Öte yandan, Galatasaray’da Türk statüsünde oynayıp oynayamacağı çok tartışılan Hajrovic, Türkiye’de akrabaları olduğunu belirterek, vatandaşlık için başvuru yapacağını söyledi.

SAHAYA ÇIKARKEN FATİHA OKUYOR Saha içinde her futbolcu gibi uğuru olan Bosnalı oyuncu her maçta yeşil zemine sağ ayağını basarak ve Fatiha duasını okuyarak çıkıyor. Galatasaray’ın Türk statüsünde oynatmak için Türkiye Futbol Federasyonu’na başvuracağı Izet Hajroviç’in bu izni alması bekleniyor.

Yayınlanma Tarihi:11:29,