SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Süper Lig ekiplerinden Fenerbahçe’nin Nijeryalı yıldızı Emmanuel Emenike, ülkesinde bir telekomünikasyon firması ile sponsorluk anlaşması imzaladı ve markanın tanıtım elçisi oldu.

Nijerya’da 2003 yılında faaliyete başlayan Globacom adlı telekomünikasyon firmasının ulusal satış koordinatörü Segun Adeyemo, Emenike hakkında açıklamalar yaptı.

Fenerbahçe’nin yıldızı Emmanuel Emenike’nin ülke gençleri için daima bir idol olması gerektiğini dile getiren Adeyemo, başarılı futbolcunun çabaları ve başarılarının canlı bir hatırlatma olduğunu sözlerine ekledi.

Futbola yaptıkları yatırımlardan bahseden Adeyemo, “Bizim için Nijerya ve Afrika’da spor gelişimi her zaman ön planda olmuştur. Bir Nijerya telekom markası olarak bunun öncüsü olmak gurur verici. Böyle bir şeyin vatanseverlik olduğuna inanıyorum çünkü futbol bu ülkenin her şeyi” ifadelerini kullandı.

Anlaşma sonrası konuşan Emenike, “Globacom’a beni böyle anlaşmaya layık gördükleri için teşekkür ediyorum. Çok çalışarak Nijerya için en iyisini yapmaya devamedeceğim. Takım olarak da tamamen Dünya Kupası’na odaklanmış durumdayız” dedi.

(Sporx)