SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sabah’ta yer alan habere göre, Fildişili yıldızın, ABD ekibinin yetkilileri ile cuma günü yemekte buluştuğu öğrenildi. Didier’in kendisine yapılan cazip teklife olumlu yaklaştığı ileri sürüldü.

G.Saray ile 1.5 yıllık sözleşmesi sezon sonunda bitecek olan Didier Drogba ile New York Red Bulls flörtü ilerliyor. Devre arası tatili için ABD’ye giden Fildişili yıldızın, geçen cuma günü kendisine talip olan New York yetkilileri ile yemek yediği öğrenildi. Menajeri Thierno Seydhi’nin de yer aldığı görüşmede Drogba’nın New York’un spor direktörü Gerard Houllier’e prensip olarak olumlu yanıt verdiği iddia edildi. İmzaların lig sona erince atılacağı ileri sürüldü.

BAŞKAN ÜNAL AYSAL YENİ KONTRAT ÖNERECEK Drogba’nın FIFA kurallarına göre başka bir takımla görüşme hakkı var. Aslan da Didier’den vazgeçmiş değil. Başkan Ünal Aysal’ın, 1 yıllık uzatma teklifini az bulan yıldıza, 2 yıllık yeni bir kontrat sunması bekleniyor. Menajeri Seydhi, “Didier İstanbul’da mutlu. Ancak gelecek yıl nerede olacağına daha karar vermedi” demişti.