SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sevilla’dan M.Topal açıklaması

İspanyol basınında geçtiğimiz günlerde çıkan, "Sevilla Mehmet Topal'ı transfer etmek istiyor" haberlerine son noktayı Sevilla Teknik Direktörü Unai Emery koydu.

Güncellenme: 10:45, 06/01/2014
Sevilla’dan M.Topal açıklaması

İspanyol basınında geçtiğimiz günlerde çıkan, “Sevilla Mehmet Topal’ı transfer etmek istiyor” haberlerine son noktayı Sevilla Teknik Direktörü Unai Emery koydu.

Unai Emery’ye Valencia’dan öğrencisi olan Mehmet Topal iddialarının gerçek olup olmadığı soruldu. Unai Emery bu soruya, “Birbirimizi Valencia’dan tanıyoruz. Çok iyi bir futbolcu. Şu an Fenerbahçe’de iyi bir noktada bulunuyor ve bizim onun oynadığı bölgede bir ihtiyacımız yok” cevabını vererek bu iddiaları da bir anlamda yalanlamış oldu.

2009-2010 yılları arasında Valencia’yı çalıştıran Unai Emery, Mehmet Topal’ı ısrarla kadrosuna dahil etmek istemiş ve 2010-11 sezonunda Mehmet Topal 5 milyon euro bedelle Galatasaray’dan Valencia’ya transfer olmuştu. Valencia’da başarılı iki sezon geçiren Mehmet Topal’ı geçen sezonun başında ise 4,5 milyon euro bedelle Fenerbahçe’ye transfer oldu.

Milli yıldız bu sezon Fenerbahçe formasıyla 13 maçta forma giyerken 1 kez gol sevinci yaşadı.

(Sporx)

Yayınlanma Tarihi:23:20,