SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ronaldinho transferinde tıkanma noktasına gelen Beşiktaş Yönetimi, dün yıldız futbolcunun menajeri Robert Assis'e yeni bir teklif sundu. Siyah-beyazlı kulüp, 4.5 milyon euro garanti para ve 20 bin euro maç başı teklifini değiştirdi, yerine 5 milyon euro garanti para ve maç başına 15 bin euro verme önerisinde bulundu.

Milliyet’in haberine göre; Başkan Fikret Orman'ın ABD'den verdiği “teklifi arttırın” talimatıyla harekete geçen İkinci Başkan Ahmet Nur Çebi, dün Assis ile Swiss Otel'de buluşarak son teklifi verdi. 1.5 saatlik bir görüşmenin ardından mutluluğu yüzünden eksik olmayan Assis ise yaptığı açıklamada, “Dostça bir görüşme oldu. Yarın (bugün) Brezilya'ya dönüyorum. Kararımı bir hafta içerisinde Beşiktaş'a bildireceğim” diye konuştu.

Bugüne kadar yapılan teklifleri geri çeviren Assis, Beşiktaş Yönetimi'nden düşünmek için süre istedi. Eğer Ronaldinho bu rakamı kabul ederse, Beşiktaş'ın en pahalı futbolcusu olarak tarihe geçecek. Başkan Fikret Orman'ın bir kaç gün daha İstanbul‘da kalma önerisini Atletico Minero ile yapacağı görüşmeyi bahane ederek kabul etmemesi nedeniyle bugün teklif sunan Beşiktaş Yönetimi, sponsoru ise sonradan bulacak. ABD'den geç dönecek olması nedeniyle Assis ile bugün olması gereken görüşmesini iptal eden Fikret Orman, 5.5 milyon euroya çıkarttığı teklif için Türkiye'de sponsor arayışına girecek.

Futbolcunun şu anki takımı Atletico Minero Yönetimi ile yarın görüşecek olan Assis, Brezilya kulübünün yeni teklifini değerlendirecek, buna göre siyah-beyazlılara cevabını iletecek.

“BİZİM PARAMIZ ÇOK DEĞERLİ”

Atletico Mineiro Başkanı Alexandre Kalil, Brezilya'da yayın yapan “Itatiaia” radyosuna, Ronaldinho'nun kalması için planlarının bulunduğunu dile getirdi. Kalil, “Mineiro kulübünün (Beşiktaşı kastederek) başkaları gibi Ronaldinho'ya 5-6 milyon euro önererek, futbolcunun gönlünü kazanma yoluna gitmeyecek. Bu transferi gerçekleştirmek için paranın dışında da yollarımız var” sözlerini etti. Kalil, “Kimse bizden bir finansal çılgınlık beklemesin. Çünkü bizim paramız çok değerlidir” açıklamasında bulundu.