SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Vatan’da yer alan habere göre, transfer dönemini sessiz geçirmesi beklenen Fenerbahçe’de gönderilecek oyuncular için çalışmalar sürüyor. Kurulan kadronun Avrupa Ligi, Türkiye Kupası ve Süper Lig için planlandığı ve sadece Süper Lig için bu kadar geniş bir kadronun fazla olduğu konusunda hemfikir olan Ersun Yanal ve ekibi, Yobo ve Kadlec’le yolları ayırmanın planlarını yapıyor.

Devre arası tatilinde gerçekleştirilen mini zirvede “Biz bu takımı Avrupa, lig ve kupada mücadele edecek diye kurduk. Ancak aradan geçen süreçte elimizde sadece lig kaldı. Her mevkinin 3 alternatifi var. Bu Süper Lig için çok fazla. Bazı isimlerle yolları ayıralım. Bu bizi hem maddi külfetten kurtaracak, hem de yabancı kontenjanında yer açmış olacağız” düşüncesinde hemfikir olan Ersun Yanal ve kurmayları önceliği Yobo'ya verdi.

Sezon başından beri sadece 1 lig maçında şans bulan Nijeryalı savunmacıyı elden çıkarılmak istense de yıllık 2 milyon Euro'luk maliyeti bu ihtimali zora sokuyor. Yobo da konuyla ilgili olarak “Ayrılmak istiyorum. Ancak F.Bahçe'den kazandığım parayı bana garanti etmeniz lazım” ifadeleriyle sarı-lacivertlilerle ilişkisini koparmaya sıcak bakıyor.

KAMPA DAVETLİLER Michal Kadlec'in piyasası ise oldukça yüksek. Almanya'dan birçok talibi olan tecrübeli Çek oyuncu için son olarak Bursa'nın başındaki Christoph Daum'un oğlu Marcel'in yardımcı antrenörlük görevini yaptığı Eintracht Frankfurt, F.Bahçe yönetimine resmi teklifte bulundu. Ayrıca Stuttgart ve Werder Bremen de devrede.

Sarı-lacivertlilerin bu öneriyi henüz düşünme aşamasında olduğu öğrenilirken, Ersun Yanal'ın bu ikiliyi devre arası kampına götüreceği ve son kararını kampın ardından vereceği öğrenildi.

Yayınlanma Tarihi:13:21,