SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Uluslararası Brisbane Tenis Turnuvası’nda tek kadınlar şampiyonu, ABD’li Serena Williams oldu.

Avustralya’nın Queensland eyaletinin başkenti Brisbane’da devam eden turnuvanın tek kadınlar finali, dünya klasmanının ilk 2 sırasında yer alan raketlerin mücadelesine sahne oldu. Çekişmeli geçen maçta 2 numaralı seribaşı Belarus Victoria Azarenka’yı 2-0 yenmeyi başaran 1 numaralı seribaşı Serena Williams, tek kadınlar müsabakalarında 58. şampiyonluğunu elde etti. Maçın setleri, 6-4 ve 7-5 sona erdi.

Victoria Azarenka, Williams’a kupası verilirken yaptığı konuşmada, “Serena’yı, bu güzel hafta ve bugünkü güzel maç için kutlamak isterim. Her zaman seninle oynamaktan keyif aldım, Melbourne’de yeniden karşılaşmak dileğiyle” ifadelerini kullandı.

Kupasını aldıktan sonra eline mikronu alan Williams da “Ben de Vika’yı büyük bir oyuncu, büyük bir şampiyon ve oynamaktan zevk aldığım biri olduğu için tebrik etmek isterim. Ben de seninle Melbourne’de yeniden karşı karşıya gelmek isterim. Eğer seninle oynarsak, final oynuyorum demektir” diye konuştu.

Daha sonra tribünlere dönen Williams, “Burada, Brisbane’de bize oldukça destek veren sizlere de teşekkür etmek isterim” ifadelerini kullandı. Bunun üzerine Williams’ın bir hayranı, “Seni seviyoruz Serena!” şeklinde tezahürat yaptı. ABD’li tenisçi de hayranına cevaben, “Ben de sizi” dedi.

Sezonun ilk “grand slam” turnuvası Avustralya Açık öncesinde prova niteliğindeki turnuvada şampiyonlar 196,670 bin, ikinciler ise 104,890 bin dolar para ödülü kazandı.

Turnuva, yarın İsviçreli Roger Federer-Avustralyalı Lleyton Hewitt arasındaki tek erkekler finaliyle sona erecek.