SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Kocaman’a teklif geldi mi? Ne yapacak?

Kocaman’a teklif geldi mi? Ne yapacak?

Geçtiğimiz sezon sonunda Fenerbahçe teknik direktörlüğünü sürpriz bir kararla bırakan Aykut Kocaman, ilk kez konuştu!

Fenerbahçe'den ayrıldığı günden beri hiç konuşmamıştı Aykut Kocaman. Suskunluğunu bozdu. Kendisini isteyen kulüpleri, Fenerbahçe'yi, ligdeki durum soruldu. Ses getirecek, tartışılacak açıklamalar yaptı…

İşte, uzun süredir gözlerden ırak olan, sessizliğini koruyan Aykut Kocaman'ın Hürriyet’e söyledikleri…

“Fenerbahçe'yi bıraktığım andan itibaren Türkiye içinden ve yurt dışından çok sayıda teklif aldım. Medyada yer alan haberler doğru. Benimle şu anda ilgilenen bazı milli takımlar var.

Ancak bu süreç benim adıma yenilenme dönemiydi. Daha önceden söylediğim gibi çok yoğun geçen Fenerbahçe mesaimin ardından dinlenmek istediğimi, ailemle zaman geçirmek istediğimi, kendime zaman ayırmak istediğimi söyleyerek bu tekliflerin hepsini reddettim.

Sezon sonuna kadar da bu teklifleri reddedeceğim. Yeni döneme kadar çalışmak istemiyorum. Aileme biraz daha zaman ayırmak arzusu içindeyim. Yeni sezonda ne olur onu herkes görecek”

“BEN FENERBAHÇE TARAFTARIYIM”

“Ben öncelikle bir Fenerbahçe taraftarıyım. Fenerbahçeli olarak, Fenerbahçe'yi ve diğer takımları dikkatle takip ediyorum. Fenerbahçe şampiyon olursa en mutlu olacak kişilerin başında ben geleceğim.

Bu camia 2.5 yıldır yaşadığı bu kadar zorluğun ardından şampiyonluğu fazlasıyla haketti. Fenerbahçe'nin benim gönlümdeki yeri çok başka. Onların başarısı beni çok mutlu ediyor. Futbolu dışarıdan takip ederek, maç izleyerek, kitap okuyarak zaman geçiriyorum. Futbol benim hayatım, dünyanın neredeyse tüm liglerindeki maçları izlemeye çaba gösteriyorum. Bunu da yapıyorum.

Bazılarını yurt dışına giderek canlı izlediğim de oldu. Futbolun güzelliğini dışarıdan takip ediyorum. Biliyorsunuz kulüp yardımcılarımın Samandıra'da kalmasını istemesine rağmen onlar herhangi bir dedikodu olmasın diye ayrıldılar. Onlarla birlikte gelecek için neler yapabilecegimizi planlıyoruz”

“EVLATLARIMI İZLİYOR GİBİYİM”

İnzivaya çekilen Aykut Kocaman’ın söyledikleirnin en ilginç kısmı, Fenerbahçe'yle ilgiliydi… Taraftarın unutamadığı Kocaman, sarı lacivertli futbolcuları izlediğinde neler hissediyordu.

“Fenerbahçeli futbolcuları izlediğimde sanki kendi öz evlatlarımı izliyor gibiyim. Bu takımdaki oyuncular benim evladım gibi…

KOŞU MESAFELERİ GÜNDEME GELDİ

Kocaman'ın en çok eleştirildiği konulardan biri koşu mesafelerine verdiği önemdi. Futbolun koşmadan oynanmayacağını sürekli vurgulayan Aykut hoca, ligin ilk yarısında en çok dikkatini çeken unsuru sorulduğunda şöyle dedi…

“Bu sezon en çok koşu mesafeleri, sprintler, yüksek şiddette koşu gibi kavramlar çok fazla dile getirilmeye başlandı. Bunları anlattığımızda herkese yabancı gelen kavramlardı. Bugün ise futbolumuzda en çok dile getirilen konuları bunlar.”