SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

‘Yürekten olan kazanır’

F.Bahçe'nin Portekizli yıldızı AMKSPOR'a özel açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe'nin Portekizli yıldızı Raul Meireles içini AMK'ya döktü. İrfan YİRMİBEŞ / AMKSPOR
Türkiye'ye gelmeden önceki futbol kariyerinde tek kırmızı kartı bile olmayan sarı-lacivertli oyuncu...
"Kırmızı kart görmemek için oynamaktansa, görmek için oynamak daha iyidir. Önemli olan sahaya yüreğinle çıkmaktır. Ben de bunu yapıyorum" dedi.
Meireles, "Porto, Liverpool ve Chelsea'de kırmızı kart görseydim. Belki de bu kadar konuşmayacaktı.
Kırmızı kart futbolun içinde olan bir şey. En çok üzülen ben ve ailem. Türkiye'de olan en kötü şey, kırmızı kart sonrası insanların çok fazla konuşması ve farklı yorum yapması.
Sonuna kadar savaşmayı seviyorum. Bu özelliğimi de seviyorum" diye konuştu.
TÜRKİYE DUYGU ÜLKESİ "Türkiye ligi zor bir lig. Çok fazla tutku ve aşk var Türkiye'de futbola karşı. Futbol duygularla oynanıyor. Stada çıktığınızda seyircilerin tezahüratları ayrı bir motivasyon veriyor. Türkler futbola çok duygusal yaklaşıyor."
NORMAL OLMA ÖZLEMİ! "Sürekli bir yerlerde fotoğrafınız çıkıyor. Fenerbahçe'nin taraftarı çok fazla, bazı insanlar sizi çok severken bazı insanlar nefret ediyor.
Bu insanlar farklı bir duygu yaratıyor. Normal olabilme duygusunu çok özlüyorum."
HERKES EŞİT "Sokakta bir insan beni gördüğünde kafasında şu düşünceler oluşabiliyor.
Çok fazla dövmem var, saçım çok farklı, sürekli şapka takıyorum. Dış görünüş olarak çoğu insana farklı geliyorum. Ama ben bu dünyada herkesin eşit olduğunu düşünüyorum"
İŞ AYRI DOSTLUK AYRI "Kişilik olarak çok mutlu ve neşeli bir insanım. Kulübün içinde herkesle aynı seviyede yakın durmaya çalışıyorum. Sürekli şakalaşmaya çalışıyorum. Ama konu futbol olunca ciddi bir yapıya bürünüyorum. Çalışmalarda ciddi oluyorum"
DAHA İYİ OLACAĞIM "Ligin ilk yarısını lider tamamladık, mutluyuz. Ama profesyonel olarak bakacak olursak performans olarak ilk yarı benim açımdan iyi geçmedi.
İkinci yarıda daha iyi olmak ve Fenerbahçe'nin şampiyonluğuna katkıda bulunmak için daha çok çalışacağım"