SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mejia, Banvit Kulübü Başkanı Özkan Kılıç ve genel menajer Turgay Çataloluk’un da hazır bulunduğu toplantıda sözleşmesini imzaladı.

İmza töreninde konuşan Kılıç, Mejia’nın yalnız Banvit ailesi için değil, Türk basketbolu için çok değerli bir oyuncu olduğunu söyledi.

Kılıç, şunları kaydetti:

”Mejia, bizim ailemiz için çok önemli bir oyuncu. Onu çok seviyoruz. Avrupa’da ve Türkiye’de birçok takımın kadrosunda görmek istediği, gerek karakteri, gerek yaşantısı ve gerekse sportmen kimliğiyle örnek bir sporcu olan Mejia’ya, yeniden Banvit ailesini seçmesi nedeniyle teşekkür ediyoruz. Onu iki yıl daha kadromuzda bulunduracak olmaktan mutluyum.”

Banvit Kulübü Genel Menajeri Turgay Çataloluk da Mejia’nın, kısa sürede Banvit ailesine sağladığı mükemmel uyumdan ve verdiği katkıdan memnuniyet duyduklarını vurgulayarak, kendisine teşekkür etti.

Sammy Mejia ise kendisini 2 yıl daha turuncu-yeşilli formaya bağlayan imzayı attıktan sonra, ”Banvit’in sahibinden malzemecisine dek herkese teşekkür borçluyum. Bu takımın forması altında mücadele etmekten mutlu ve heyecanlıyım. Doğru yol ve doğru hedefler peşinde bulunan bir ailenin bir parçası olmaktan gururluyum” diye konuştu.

Törenin ardından Banvit Kulübü Başkanı Özkan Kılıç, gazetecilere açıklamalarda bulundu. Kılıç, bu yıl kurdukları takımı sevdiklerini belirterek, “Bu çekirdek kadroyu bozmak istemiyoruz. Bu kadroyla başarıyı yakalayacağımıza inanıyoruz. Bu bağlamda diğer yabancı oyuncularının yanı sıra Türk oyuncuların da sözleşmelerini uzatmak istiyoruz” ifadesini kullandı.

Yayınlanma Tarihi:21:47,