SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fırtına’nın yerli oyuncularına teklif

Bordo-mavili futbolcular Soner Aydoğdu, Aykut Akgün, Caner Osmanpaşa, Abdülkadir Özdemir ile Giray Kaçar'a, Süper Lig'deki takımlardan teklif geldiği öğrenildi.

Güncellenme: 14:33, 03/01/2014
Fırtına’nın yerli oyuncularına teklif

Trabzonspor’un yerli futbolcularına Süper Lig’deki bazı takımlardan teklif geldiği öğrenildi.

Bordo-mavili takımda sezonun ilk yarısında fazla forma şansı bulamayan futbolculardan Soner Aydoğdu, Aykut Akgün, Caner Osmanpaşa, Abdülkadir Özdemir ile Giray Kaçar’ı Süper Lig’deki takımların transfer etmek istediği, teknik direktör Mustafa Akçay’ın ise bu futbolculardan bazılarının kiralık olarak verilmesinin uygun olacağına karar verdiği belirtildi.

1461 Trabzon’dan takıma dahil edilen Caner ve Abdülkadir’in 2018, Aykut’un 2016, Soner’in de 2017 yılına kadar takımla sözleşmeleri bulunuyor. Yaklaşık 5 yıldır Trabzonspor forması giyen Giray’ın ise sezon sonunda sözleşmesi sona ereceğinden bonservisi ile başka bir takıma satılabileceği kaydedildi.

Yabancı futbolcular kampa gecikmeli katılacak

Öte yandan, bordo-mavili takımın yabancı futbolcuları devre arası izinlerini yurt dışında geçirmeleri nedeniyle Antalya kampına iki gün gecikmeli katılacak. Teknik direktör Mustafa Akçay, kampın başlayacağı ilk gün takımla ilgili yapacakları çalışmaları değerlendirmek üzere basın toplantısı düzenleyecek.