SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
“Bizi Aziz Yıldırım’dan kurtar…”

“Bizi Aziz Yıldırım’dan kurtar…”

Trabzonspor Basın Sözcüsü Yakup Aslan'ın, "4 ayda 80 milyon TL ödedik. Fenerbahçeli iş adamlarından da destek aldık" sözleri sarı-lacivertlilerde tepki yarattı.

Trabzonspor Basın Sözcüsü Yakup Aslan, geçtiğimiz günlerde çok ilginç açıklamalar yaptı. Aslan'ın sözleri dikkatlerden kaçtı. Ya da büyütmeye gerek görülmedi, gündeme oturmadı. Trabzonspor yöneticisi, katıldığı televizyon programında Fenerbahçeli bazı iş adamlarının bordo-mavili kulübe para yardımında bulunduğunu söyledi.

Habertürk’ün haberine göre; Aslan, kulüp olarak dört ay içinde 80 milyon lira ödediklerini, böyle bir meblağın Trabzonspor için tarihi bir para olduğunu, Fenerbahçeli iş adamlarının da desteğini aldıklarını ifade etti. İki kulüp arasındaki gerilimin tavan yaptığı bir dönemde Fenerbahçeli iş adamlarının, Trabzonspor'a maddi yardımda bulunması Sarı-Lacivertli cephede şaşkınlıkla karşılandı. Bunun yanı sıra Fenerbahçeli iş adamlarından birinin de Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu'na söylediği “Bizi Aziz Yıldırım'dan kurtar da size her türlü desteğe hazırım” şeklindeki sözler merak uyandırdı.

“GELİRİ OLMAYAN BİR KULÜP”

Şimdi herkes şu sorunun cevabını arıyor: “Kim bu Fenerbahçeli iş adamları?” Fenerbahçeli yöneticiler, Aslan'ın maddi yardımda bulunan iş adamlarını ve bu paraların neye karşılık verildiğini de açıklamasını istiyor. Yakup Aslan'ın Trabzon TV'deki konuşmasının can alıcı bölümleri ise şöyle: “Geliri hiç olmayan bir kulüp 3 yılda 350 trilyon (Milyon TL) ödemeliydi. 190 trilyon (Milyon TL) civarında nakit para lazımdı. Bu arada biz 4 ayda 80 trilyon (Milyon) ödedik. Bu tarihi bir paradır Trabzonspor için. Bunun başka bir örneği yok. Türkiye'de hangi kulüp 4 ayda 80 trilyon (Milyon) para bulup, ödedi?

‘BİZİ AZİZ YILDIRIM'DAN KURTAR DESTEĞE HAZIRIM'

Başkanı gerçekten tebrik etmek lazım. Çok büyük bir çevresi var. Bu parayı tamamen çevresinden buldu. ‘Nereden buldu?' diyorlar. Bu bizi ilgilendirmez. Kendi şahsi ilişkileriyle para buldu. Aralarında Fenerbahçeli iş adamları da var. Hatta bir Fenerbahçeli, ‘Bizi Aziz Yıldırım'dan kurtar da size her türlü desteğe hazırım' demiş başkana. Trabzon'da 2 milyon Euro verebilecek adam var mı? Bulacak adam var mı? Yok. Konuşmak kolay. Yaparız, keseriz, asarız güzel de buyurun hodri meydan.

‘ADAMIN BOĞAZINI SIKARLAR'

Hacıosmanoğlu ve ekibi olmasaydı bu kulüp en fazla 10 gün giderdi. Personel ve futbolcu maaş alamadığı zaman adamın boğazını sıkar. Futbolcuların çoğu serbest kalabilirdi maaş alamadıkları için. Zokora, ‘Ben alacaklarımı almadım. Siz dua edin ben UEFA'ya gitmedim. UEFA'ya gitseydim hem paramı alır hem de serbest kalırdım' dedi. Bir şey diyemiyorsun ki adamlara. Ufak tefek olay olduğu zaman herkes ayaklanıyor. Biraz sabredecekler. Bir sene sabreden adamlar 10 gün idare edemiyor ben anlayamıyorum.”