SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Özköse, AA muhabirine yaptığı açıklamada, takımın performansından memnun olduğunu belirterek, “Zaman içinde daha yukarı çıkacağız. Sakatlar var ve geri dönmeleri bize güç katacak. Özellikle Perkins’in dönmesiyle daha da iyi olacağız. Takımın şu anki havasından ve ivmesinden çok memnunum. Bu bizi daha yukarılara taşıyacak” dedi.

Beşiktaş’ın hedefinin her zaman en üst nokta olacağını vurgulayan Hakan Özköse, şunları söyledi:

“Şanssızlıklar oldu. Hakem hataları oldu. Birkaç maçımız hakem hatalarından dolayı kaybedildi. Bunların bize çok rastladığı sezonda futbolda da aynı şeyler yaşandı. Kamuoyu da bu hataların olduğu konusunda hemfikir. Bunlardan dolayı istediğimiz yerde değiliz. Takımın kötü oynadığı maçlar da oldu. Sporda hedef, her zaman şampiyonluktur. Biz de şampiyonluğu istiyoruz. Rakipler çok para harcadı ama başarı sadece parayla olmuyor. İnancımız var ve oyuncularımız çok fedakar.”

Uzun vadeli planlama

Siyah-beyazlı kulübün yöneticisi, herkesin kısa vadede başarı beklediğini ancak kendilerinin uzun vadeli planlamayla başarıya gideceklerini dile getirdi.

Bu sezon büyük yenilikler yaptıklarını kaydeden Özköse, şunları kaydetti:

“Altyapıyı yeniden organize ettik. Kaliteli antrenörler getirdik. Yıldız ve genç takımlara transferler yaptık. Bunun sonuçlarını ilerki yıllarda göreceğiz. Türkiye’de her şey kısa vadede bekleniyor, hemen şampiyonluk isteniyor. Biz yapılanmayı uzun vadeli planladık. Önümüzdeki üç yıl içinde altyapıdan A takıma en az iki yerli oyuncu vermek istiyoruz. Sonrasında her sezon bir oyuncuyu A takımına çıkarmayı amaçlıyoruz. Avrupa’dan basketbolcu getirmek yerine yetenekli oyuncular çıkarıp oynatmak istiyoruz. Önümüzdeki yıllarda Beşiktaş’ın çok önemli atılımlar yaptığını göreceğiz.”

“Artık hiçbir şey eskisi olmayacak” diyen Hakan Özköse, başantrenör Ahmet Kandemir’e de taraftarların güvenmesini istedi.

Kulübe yeni kan ve can geldiğini anlatan yönetim kurulu üyesi, “Her şey farklı olacak. Hem antrenörde hem kadroda istikrarı yakalayacağız. Ahmet Kandemir’e güveniyoruz. Taraftarların da ona güvenmesini istiyoruz. Sıkıntılar olabilir ama taraftarlardan Ahmet hocamızı desteklemelerini istiyorum. Biz her zaman onun yanındayız. Onlar da yanında olsunlar. Taraftarların desteğiyle Beşiktaş daha ileriye gidecektir” ifadelerini kullandı.

“Eskiden kalan sıkıntıları aşıyoruz”

Hedeflerinden birinin de Avrupa’da kupa kaldırmak olduğunu anlatan Özköse, geçmiş dönemlerden kalan sıkıntıları da yavaş yavaş aştıklarını söyledi.

Geçmişten gelen sıkıntılar yüzünden şu anda istedikleri noktada olmadıklarına dikkati çeken Hakan Özköse, “Geçmişten gelen borçlar var. Onları ödemek zorundayız. Şu anda sıkıntı yok. Borçlardan kurtulduktan sonra daha güzel takımlar kurmaya gayret edeceğiz. Eski borçlar nedeniyle bütçemiz büyük değil” diye konuştu.

Takımın eski oyuncularından Allen Iverson’dan dolayı FIBA’nın transfer yasağını yakın zamanda kaldıracaklarını kaydeden siyah-beyazlı kulübün yöneticisi, “Bu cezayı kaldıracağız. Ardından transfer yapacağız. Hem sayı atacak hem ribaunt alacak, yırtıcı ve boyalı alanı kapatacak bir oyuncu istiyoruz. Bu yönde araştırmalarımız sürüyor” ifadelerini kullandı.

“Salonun kapasitesini artırmayı düşünüyoruz”

Hakan Özköse, Beşiktaş İntegral Arena’nın kapasitesini artırmayı düşündüklerini dile getirdi.

Yönetim kurulu olarak projeler geliştirdiklerini anlatan Özköse, “Salonun kapasitesini artırmayı düşünüyoruz. Çevrede arazi olarak sıkıntılar var, onları aşmaya çalışıyoruz. Aşabilirsek salonu Beşiktaş’a daha yakışır şekle getirmek istiyoruz. 10 bin kişilik salon planlıyoruz. Seyirci salonu doldursun, 15 bin kişi gelsin, 15 bin kişilik salon planlayalım” şeklinde konuştu.

Yayınlanma Tarihi:11:26,