SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trapattoni’nin yerine Tayfun!

Hannover 96 Kulübü Başkanı Kind, teknik direktör aradıkları dönemde kendilerine birçok ismin önerildiğini, bunların arasında İtalyan teknik adam Giovanni Trapattoni'nin de bulunduğunu söyledi.

Güncellenme: 19:15, 02/01/2014
Trapattoni’nin yerine Tayfun!

Hannover 96 Kulübü Başkanı Martin Kind, teknik direktör aradıkları dönemde kendilerine birçok ismin önerildiğini, bunların arasında İtalyan teknik adam Giovanni Trapattoni’nin de bulunduğunu kaydetti.

Hannover 96 Kulübü Başkanı Martin Kind, Bild gazetesine yaptığı açıklamada, 2016 yılına kadar sözleşme imzaladıkları Tayfun Korkut’un ne istediğini bilen bir teknik direktör olduğunu belirterek, Korkut’un kariyer planlamasının kendisini çok etkilediğini söyledi. “Teknik direktör aradıkları dönemde kendilerine birçok ismin önerildiğini, bunların arasında İtalyan teknik adam Giovanni Trapattoni’nin de bulunduğunu” belirten Kind, ”Trapattoni’nin Hannover 96 ile ilgilenmesi bizim için onurdur” ifadesini kullandı.

BUNDESLİGA TARİHİNDEKİ TÜRK KÖKENLİ 2. TEKNİK DİREKTÖR OLDU

Hannover 96’yı 2002 yılından itibaren Alman 1. Futbol Ligi’nde (Bundesliga) sırasıyla Ralf Rangnick, Ewald Lienen, Peter Neururer, Michael Schjönberg, Dieter Hecking, Andreas Bergmann ve Mirko Slomka çalıştırmıştı. Böylece Tayfun Korkut Hannover 96’yı 2002 yılında Bundesliga’ya yükseldikten sonra çalıştıran 8. teknik direktör oldu.

Öte yandan, Hannover ile 2016 yılına kadar sözleşme imzalayan Tayfun Korkut’un 1977-1978 yıllarında Hamburg’u çalıştıran Özcan Arkoç’tan sonra Bundesliga’da görev yapan Türk kökenli ikinci teknik direktör olduğu bildirildi.