SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Stad bitecek, dertler bitecek

Orman, 2014’ün, siyah-beyazlıların yılı olacağını söyledi, “Modern bir stadın varsa, taraftar gelir. Her maç stat dolarsa hasılatın artar" dedi.

Güncellenme: 11:09, 02/01/2014
Stad bitecek, dertler bitecek

Beşiktaş'a başkan olduğu günden beri stat ve sponsorluk işleriyle bire bir ilgilenen Başkan Fikret Orman, işin sırrının yeni Vodafone Arena İnönü Stadı'nda olduğunu söyledi. Toplamda 190 milyon euroluk bir sponsorluk gelirine ulaşan siyah-beyazlı kulübün başkanı, yakın çevresine “Daha stat bitmeden böylesine anlaşmalar oluyorsa, stat bittikten sonraki sponsorluk anlaşmalarını tahmin edin” diye konuştuğu öğrenildi.

2014 yılının Beşiktaş için önemli bir dönüm noktası olacağını da, yönetici arkadaşlarına söyleyen Orman, “2014 yılı içerisinde bir aksilik çıkmazsa stat bitmiş olacak. Yeni sezona yetiştirmek için elimizden geleni yapacağız. En kötü ihtimalle sezon başladıktan bir kaç ay sonra bitebilir. Bu stat bitmeden daha çok sponsorluk anlaşmalarımız olacak. Temel atma töreninden sonra tribünlerin isim haklarını satacağız. Bu anlaşmalardan da çok önemli gelirler olacak” dediği bildirildi.

Beşiktaş'ın, ezeli rakiplerinden sportif ve maddi anlamda geri kalmasında en önemli etkenin stat olduğunu söyleyerek sözlerine devam eden Fikret Orman, “İşin sırrı statta arkadaşlar. Modern bir stadın varsa, taraftar gelir. Her maç stat dolarsa hasılatın artar. Stat doldukça, sponsorluk anlaşmaları peşinden gelir. Bütün bunlar sportif başarının temelini oluşturur. Stadın varsa istediğin gibi transfer de yapabilirsin. Kulübümüzün tek sorunu yeni bir stattı, çok şükür o sorunu da bu sene çözmüş olacağız. 2014 bu açından bizim yılımız olacak”ifadelerini kullandı.

(milliyet)