SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş İkinci Başkanı Ahmet Nur Çebi'nin ofisinde gerçekleşen nezaket ziyaretinde yapılan transfer görüşmesinde Ronaldinho'nun ağabeyi ve menajeri olan Assis'in, fiyat konusunda güzellik yaparak indirime gittiği öğrenildi. Habertürk gazetesindeki iddia şu şekilde;

Daha önce yapılan görüşmelerde 8 milyon Euro'dan kapıyı açan Assis, 1.5 milyon Euro indirim yaptıklarını, süperstar için yıllık 6.5 milyon Euro talep ettiklerini ve bunun da banka garantisi altında olmasını şart koştuklarını Çebi'ye iletti.

Kulübün kasasından en fazla 3 milyon Euro vereceklerini Assis'e bildiren Siyah-Beyazlılar, ücretin kalan kısmının karşılanması için sponsor arayışına girdi. Sponsor konusunda önemli adımların atıldığı ve birkaç gün içinde net bir sonuç alınacağı öğrenildi.

Bu arada hafta sonuna kadar İstanbul'da kalacak olan Assis, ülkesine dönünce kardeşi ile detaylı bir görüşme yapacak ve Beşiktaş'tan haber bekleyecek.

Ronaldinho, Beşiktaş'a transferi gerçekleşmesi halinde Türkiye'de bir rekora imza atacak. Brezilyalı futbol virtüözü, Siyah-Beyazlılar'dan istediği yıllık 6.5 milyon Euro'yu kaparsa Galatasaray'dan yıllık 4 milyon Euro kazanan bir diğer dünya yıldızı Didier Drogba'yı ücret konusunda geride bırakacak. Böylece Türkiye'nin en çok kazanan futbolcusu unvanı Ronaldinho'ya geçecek.

Yayınlanma Tarihi:10:38,