SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzonspor, 1461 Trabzon’dan Mustafa Akbaş ve Gökhan Alsan’ı kadrosuna katarak devre arasıtransferlerine başladı.

Bordo mavililer, 3 gün sonra başlayacak Antalya kampına yeni transferleri yetiştirmek için çalışmalarıhızlandırdı. Bordo mavililer son olarak Alman 1’inci ligi Bundesliga ekiplerinden Hannover’de formagiyen Senegalli forvet oyuncusu Mame Biram Diouf’u transfer gündemine aldı.

Bu sezon Bundesliga’da 12 maçta 5 gol atan oyuncunun, bu lige uyum sağlayamadığı için mutsuz olduğu ve Trabzonspor’a gelmeye sıcak baktığı belirtildi. Yönetim Diouf’un transfer edilememe olasılığına karşın alternatif bir isimle daha teması sürdürüyor.

SISSOKO İLE GÖRÜŞMELER YENİDEN BAŞLADI

Fransa’nın başkenti Paris’te sağlık kontrolünden geçirilen, ardından İstanbul’a gelerek yöneticilerle görüşen Mohammet Sissoko’dan, maddi konularda yaşanan anlaşmazlıklar nedeniyle vazgeçilmişti. Ancak futbolcunun menajeri aracılığıyla tekrar haber yolladığı ve maç başı karşılığında Trabzonspor’a gelmeye hazır olduğunu ilettiği bildirildi.

Sissoko’nun yaşadığı sakatlıklardan dolayı tedirgin olan Trabzonspor yönetimi de, teknik heyetten, ‘Katkı sağlar’ onayını aldıktan sonra görüşmelere hız verdi. Sissoko’nun görüşmeleri ardından devre arası kampına katılma ihtimalinin oldukça yüksek olduğu ancak bir yabancı forvet alma konusundaısrarcı olan teknik heyetin, kontenjanın boşaltılması durumunda Sissoko transferine sıcak baktığı ifade edildi.

ÖZER–VOLKAN TAKASI TAMAM

Trabzonspor’un ‘yerlinin yerlisi’ olarak kadrosuna katmak istediği Trabzon kökenli oyuncu Özer Hurmacı’nın da devre arası kampına katılma ihtimali oldukça yüksek görülüyor. Kasımpaşa kulübüyle ilk etapta futbolcunun bonservisini almak için yapılan görüşmelerden sonuç çıkmayınca takas formülügündeme geldi. Kasımpaşa teknik direktörü Şota’nın hücum hattını güçlendirmek için Volkan Şen’i istemesi üzerine yapılan görüşmelerde Özer, Volkan takasında son aşamaya gelindi. Bu transferin bir iki gün içerisinde açıklanması bekleniyor.

TUNAY TORUN İÇİN SÜRPRİZ HAMLE

Bordo mavili takım gurbetçi transferi konusunda da girişimlerini hızlandırdı. Trabzonspor transferkomitesi üyesi bir yöneticinin Bundesliga ekiplerinden Stuttgart’ın kadrosunda bulunan 23 yaşındakihücum oyuncusu Tunay Torun’un babasıyla temasa geçtiği ve transferi bitirme noktasına geldiğiöğrenildi.

Stuttgart’ta bu sezon beklediği forma şansını bulamadığı için mutsuz olan Tunay’ın, Trabzonspor dışında Süper Lig’den başka takımlarla da temas halinde olduğu ancak bordo mavili kulübünoyuncuyu ikna ettiği kaydedildi.

Yayınlanma Tarihi:15:27,