SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hürriyet’in haberine göre, Aziz Yıldırım'ın başkanlığa gelmesinin ardından bir çok araziye kavuşan sarı-lacivertliler, böylece önemli bir tapuyu daha almış olacak. Aynı zamanda da Başkan Yıldırım'ın ‘en büyük hayalim' dediği Fenerbahçe Üniversitesi için büyük bir engeli aşacak.

NEREDEYSE ELDEN GİDİYORDU

Sarı-lacivertli kulüp böylece, Kayışdağı arazisinin satın alınmasıyla üniversite için gösterilecek 50 milyon TL'lik teminat işini de çözerek bir taşla iki kuş vurmuş olacak. Çünkü Fenerbahçe Üniversitesi'ni Kayışdağı'nda kuracak olan sarı lacivertliler, arazinin tapusunu da YÖK'e teminat olarak sunacak. Kolej arazisi, geçtiğimiz yıl neredeyse sarı lacivertli kulübün elinden gidecekti. Araziye imam hatip lisesi yapılmak istenmesi nedeniyle sarı lacivertlilerin okulu boşaltması istenmiş, ancak kulübün girişimleri sonucunda bu durum askıya alınmıştı.

24 TAKSİTTE ÖDEYECEKLER

Bu arada Fenerbahçe Kulübü, arazi için Maliye Bakanlığı'na tam 50 milyon TL ödeyecek. Bu paranın ödenmesi için sarı lacivertli kulüp kaynak arayışlarına girişti bile. 12.5 milyon TL'si peşin ödenecek paranın, geri kalanı ise 24 takside bölünecek. Sarı-lacivertli kulüp maliyeye ayda yaklaşık 1.5 milyon TL ödeme yaparak arazinin tapusunu almış olacak. Böylece Ataşehir'deki Ülker Arena'dan sonra sarı lacivertli kulüp ikinci önemli arazisine de kavuşacak.

YILDIRIM YÖK'E SUNUM YAPACAK

Başkan Aziz Yıldırım, Fenerbahçe Üniversitesi için önümüzdeki aylarda YÖK'e bir sunum yapacak. YÖK'ün izin vermesi durumunda ise, 2 yıl sonra F.Bahçe Üniversitesi'ne öğrenci alınabilecek.

ARAZİ ZENGİNİ OLACAKLAR

Sarı-lacivertli kulübün, 2008 yılına kadar tek bir tapulu malı yoktu. Şu anda ise Gebze'de bir arazi, Ataşehir'deki F.Bahçe Ülker Arena arazisi, Şile'de bir arazi sarı- lacivrtlilerin mülkiyetine geçmiş durumda. Kayışdağı tesislerinin de alınmasının ardından kulüp önemli bir mal varlığına kavuşacak.