SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Uluslararası Voleybol Federasyonları Birliği (FIVB) Dünya Şampiyonası Avrupa Kıta Elemeleri’nde 3. ve tur son tur maçları, yarın başlıyor. Türkiye, elemelerde hem bayanlar hem de erkeklerde finale çıkma mücadelesi verecek.

3-5 Ocak tarihlerindeki elemeler sonunda, bayanlarda grup birincileri ile ikinci olan takımlar arasında en iyi dereceyi elde eden ilk iki takım, erkeklerde ise grup birincileri ile ikinci olan takımlar arasında en iyi dereceye sahip olan takım, Dünya VoleybolŞampiyonası’na katılma hakkı kazanacak.

A Milli Erkek Takımı, Almanya’nın Ludwigsburg kentinde yapılacak K Grubu maçlarında Almanya, Hırvatistan ve Estonya ile karşılaşacak. I Grubu’nda yer alan A Milli Bayan Voleybol Takımı ise Ankara’daki TVF Başkent Salonu’nda Güney Kıbrıs, Romanya ve Ukrayna ile mücadele edecek.

Bayanlar ve erkeklerde milli takım kadroları ile maç programları şöyle:

Bayanlar takım kadrosu

Massimo Barbolini (antrenör), Büşra Cansu, Eda Erdem Dündar, Gamze Alikaya, Gizem Karadayı, Gözde Sonsırma, Güldeniz Önal Paşaoğlu, Kübra Akman, Naz Aydemir Akyol, Neriman Özsoy, Neslihan Demir, Polen Uslupehlivan, Seda Tokatlıoğlu (sporcular).

Maç programı:

3 Ocak Cuma:

17.30 Kıbrıs Rum kesimi-Türkiye

20.30 Romanya-Ukrayna

4 Ocak Cumartesi:

15.00 Türkiye-Ukrayna

18.00 Kıbrıs Rum kesimi-Romanya

5 Ocak Pazar:

15.00 Türkiye-Romanya

18.00 Ukrayna-Kıbrıs Rum kesimi

Erkekler takım kadrosu

Emanuele Zanini (antrenör), Burutay Subaşı, Can Ayvazoğlu, Emre Batur, Gökhan Gökgöz, Hakkı Çapkınoğlu, Hasan Yeşilbudak, Metin Toy, Murat Tokgöz, Mustafa Koç, Resul Tekeli, Serhat Coşkun, Turgay Doğan, Ulaş Kıyak, Yiğit Gülmezoğlu (sporcular).

Maç programı

3 Ocak Cuma:

16.30 Almanya-Hırvatistan

19.30 Estonya-Türkiye

4 Ocak Cumartesi:

18.00 Almanya-Estonya

21.00 Hırvatistan-Türkiye

5 Ocak Pazar:

15.00 Estonya-Hırvatistan

18.00 Türkiye-Almanya

Yayınlanma Tarihi:14:07,