SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

F.Bahçe’nin devre arasında transfer yapıp yapmayacağı belirsizliğini koruyor. Geçtiğimiz hafta gerçekleşen Aziz Yıldırım-Ersun Yanal görüşmesinden “Devre arasında transfer yapmayıp, sezon sonunda iki yıldız oyuncu alalım” fikir birliği çıktığı belirtilmişti. Ancak o görüşmede Yanal’ın, Alex’in özelliklerinde ancak daha çok koşan bir 10 numara istediği, Başkan Aziz Yıldırım’ın da “Şampiyonluk sözünü verirken elindeki kadro buydu. O nedenle transfere gerek yok. Sözünü tutabilirsin” dediği öğrenildi.

ÇIKARLAR VARSA ALINIR!

Sabah’ın haberine göre; teknik direktör Yanal, önceki gün FBTV’de ilk yarıyı değerlendirirken transfer için “Bu konuda bir planımız yok ama Fenerbahçe’nin transfer gücü var. Takımın çıkarları söz konusuyla oyuncu alınır. Bir kadromuz var bu kadroyla devam etmek bizim amacımız” ifadesini kullanmıştı. Fenerbahçe transfer konusundaki son kararını 11 Ocak’ta Antalya’da yapılacak yönetim kurulu toplantısında verecek. Bu tarihe kadar sezon sonu için kadroya katılması planlanan oyuncuların durumu kontrol edilecek. Şayet bu oyuncuların devre arasında başka takımlara transferleri gündeme gelirse, o zaman Fenerbahçe de devreye girip işi devre arasında bitirmeye çalışacak. Fenerbahçe’nin özellikle üzerinde durduğu iki isim Wolfsburg’dan Diego ile Salzburg’dan Kevin Kampl. Bu iki oyuncuya da devre arasında taliplerin olması nedeniyle yakın takip yapılacak. Transfer durumu doğmazsa iki oyuncu transferi için girişimler sezon sonuna bırakılacak.

2014’TE HER BRANŞTA ŞAMPİYON BİR AİLE OLACAĞIZ

F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım, kulübün dergisine şu açıklamayı yaptı: “2013’te büyük başarılar elde ettik. Fenerbahçe ailesi olarak daha da kenetlendik. Durmadan çalışacağız. 2014’ü her dalda ‘şampiyon bir aile’ olarak geçireceğiz.”

Yayınlanma Tarihi:14:07,