SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

2014 Yılında kapılarını açmaya hazırlanan Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Osmangazi İlçesine bağlı Acemler Mahallesi’nde yaptırdığı Timsah Arena’da çatıda çelik kolonlarının montajında ikinci tur çalışmalarını nihayet tamamlandı.

Dış cephe kaplamasıyla birlikte çatı işlerini üstlenen Kazova firması çatıda ikinci tur çelik blok montajı tamamladı. Yetkililer şimdide üçüncü ve son turçelik çatı montajına başlamanın hazırlıklarını yapıyor.

Her turda ağırlıkları 15 ile 35 ton arasında değişen 48 blokun montajı için önümüzdeki hafta çalışmalar yeniden başlayacak. Firma yetkilileri, havaşartlarının uygun gitmesi halinde üçüncü halkanın bitiminden sonra saha dışına bakan çelik kolonların montajlarına başlayacaklarını açıkladı.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, çalışmaların tüm hızladevam ettiğini belirtti. Altepe, Timsah Arena ile ilgili olarak şunları söyledi:

“Timsah Arena, dünyada sadece dört stadyumda uygulanan ‘germe mebran’ sistemi uygulanıyor. Dünyada takımın sembolüyle projelendirilenender statlardan birini yapıyoruz. 7 bin tonluk bir yükün bineceği çatıda ilk iki bölüm sona erdi. Şimdi üçüncü ve son halka için yüklenici Kazova firmasıön hazırlıklarını yapıyor. Verilen bilgiler doğrultusunda üçüncü çelik kolonörme işlemi önümüzdeki hafta başlayacak. Hava şartlarının uygun gitmesi halinde çatının dışarıya bakan bölümlerinin işlemleri yapılacak. Yenistadımızın kapılarını 2014 yılında açmanın planlarını yapıyoruz.”